استاندار تهران: اقتصاد مقاومتی تنها نسخه نجات بخش اقتصاد کشور است

سیدحسن هاشمی روزیکشنبه در همایش ستارگان درخشان ورامین ویژه گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان قیام 15 خرداد سال 42 مردم ورامین در سالن همایش های شهرداری این شهر افزود: اقتصاد مقاومتی یکی از مهمترین راه های خنثی کننده تحریم های اقتصادی دشمنان نظام است.
وی گفت: انقلاب اسلامی ملت ایران از نخستین روزهای پیروزی با فشارها، تحریم ها و تهدیدهای مختلف روبرو شد، تحریم هایی ظالمانه که در طول تاریخ بشریت بی سابقه است و هیچ یک از این عوامل نتوانست مسیر انقلاب را تغییر دهد.
استاندار تهران افزود: پس از ارتحال امام دشمنان نظام تصور می کردندکه می توانند فضای جدیدی را برای ضربه زدن به نظام پیدا کرده و مسیر انقلاب را منحرف کنند غافل از این که فرزند رشید همان امام و نظام با شجاعت و صلابت راهش را ادامه داده و انقلاب را به پیش می برد.
وی با اشاره به تحریم های اقتصادی دشمنان علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی گفت: کسانی که با الفبای اقتصاد آشنایی دارند به خوبی می دانند زمانی که کشوری با مشکلات اقتصادی، تحریم و کمبود روبرو می شود، دولت ها ساقط شده و حکومت ها تغییر پیدا می کنند ولی همگان شاهد بودند که ملت ایران با تمام مشکلات از مسیر انقلاب خارج نشد و تحریم ها اثری در مسیر انقلاب به وجود نیاورد.
وی گفت: 37 سال از پیروزی انقلاب اسلامی می گذرد و هر چه به عمر این نظام افزوده می شود به همان مقدار به عظمت آن نیز افزوده می شود.
استاندار تهران تصریح کرد: ملت ایران در دفاع مقدس جنگ سخت را تحمل کرد ولی جنگ اقتصادی، به مراتب پیچیده تر از جنگ نظامی است، در این جنگ تمامی سیاستمداران راهکارهای خود را به کار بردند، فشارهای منطقه ای و جهانی را به ایران اعمال داشتند ولی همه شاهد بودند که ملت ایران در این مقطع مهم تاریخی به میدان آمد و با هدایت رهبر معظم انقلاب توطئه دشمنان را خنثی کرد.
وی گفت: برخی تصور می کردند که اقتصاد مقاومتی به این مفهوم است که دور کشور را دیوار بکشیم و با کشوری رابطه نداشته باشیم در صورتی که اقتصاد مقاومتی به این مفهوم است که ضمن اتکا به توانمندی های داخلی، چشم به بیرون داشته و با جهان تعامل پایا پای داشته باشیم.
وی گفت: امروز همه ما وظیفه سنگینی بر عهده داریم و باید با اعتماد به توانمندی های خود و استفاده صحیح از مردم به عنوان مهمترین ثروت ملی و اعتماد به آنان اقتصاد مقاومتی مد نظر رهبر معظم انقلاب را محقق کنیم.
استاندار تهران با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان قیام خونین 15 خرداد سال 42 مردم ورامین گفت: تمامی افتخارات ایران اسلامی ریشه در 15 خردادی دارد که به دلیل اهمیت امام راحل از آن به عنوان مبداء انقلاب یاد کردند و آن را برای همیشه تاریخ عزای عمومی اعلام کردند.
در پایان این مراسم از خانواده شهدای قیام 15 خرداد سال 42 مردم دشت ورامین تجلیل شد.
تهرام/7254/1831

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سایر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «استاندار تهران: اقتصاد مقاومتی تنها نسخه نجات بخش اقتصاد کشور است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات