کارشناس انگلیسی: وقتی با تروریستها بجنگید مطابق میل آنها بازی کرده‌اید


یک کارشناس انگلیسی امور تروریسم اظهار کرد، اعلام جنگ علیه تروریستها بازی کردن مطابق میل آنهاست.
به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری پرس اسوسیشن، پروفسور لوئیز ریچاردسون، کارشناس انگلیسی امور تروریسم اظهار داشت، دولتهای غربی که خواهان جنگ با تروریستها شده‌اند در حال بازی کردن مطابق میل آنها هستند. این اظهارات چند روز پس از آن مطرح می شوند که تونی بلر، نخست وزیر سابق انگلیس خواهان یک "جنگ زمینی مناسب" علیه گروه تروریستی داعش شد.
پروفسور ریچاردسون که در ماه ژانویه تبدیل به نخستین معاون زن رئیس دانشگاه آکسفورد در انگلیس شد، یک کارشناس بین‌المللی تروریسم بوده و پیش از این در دانشگاه هاروارد نیز تدریس کرده است.
وی در جریان مصاحبه با یک برنامه شبکه 4 رادیوی بی.بی.سی گفت، انگلیس و جهان غرب بیش از حد قدرت به تروریستها داده اند. وی گفت: من در نهایت تروریسم را یک مساله سیاسی می بینم نه یک مساله نظامی. تروریستها همواره در مقابل مخالفانشان نیروی انسانی و قدرت آتش کمتری داشته اند. آنچه که تروریستها عمدا تلاش برای انجامش دارند تحریک دولتها به انجام واکنشهای بیش از حد شدید است.
ریچاردسون در ادامه این مصاحبه گفت: اگر تروریسم به طور نظامی مساله‌ای قابل حل بود باید تا الان حل شده بود.این اظهارات وی بعد از آن ایراد می شوند که دیوید کامرون نخست وزیر انگلیس درخواست تونی بلر برای متعهد کردن سربازان نیروی زمینی این کشور به جنگ علیه گروه تروریستی داعش را رد کرد.نخست وزیر انگلیس گفت، کشورش سیاست درستی را در شرکت کردن در حملات هوایی علیه گروه تروریستی داعش در عراق و سوریه ضمن پشتیبانی از مبارزان محلی مخالف این گروه در میدان جنگ در پیش گرفته است.به گفته پروفسور ریچاردسون،در جنگ با تروریسم در داخل یک جامعه آزاد، پیروزی غیر ممکن است.وی همچنین هشدار داد، دولتهای غربی باید احتیاط کنند تا جوامعی که این گروه های تروریستی در داخل کشورهایشان از آنها نیرو جذب می کنند را از خود منزجر نکنند.وی افزود: بهترین منبع اطلاعات درباره آدمهای شروری که در جوامع ما فعالیت دارند همان جوامعی است که آنها متعلق به آن هستند. ریچاردسون گفت: ما باید تضمین کنیم که وفاداری این جوامع را به خود داریم تا آنها هم افراطگران را به ما تحویل دهند.
انتهای پیام


[ منبع این خبر سایت ایسنا-بین المللی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «کارشناس انگلیسی: وقتی با تروریستها بجنگید مطابق میل آنها بازی کرده‌اید» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات