وزیر خارجه لهستان: اتحادیه اروپا نباید تبدیل به یک "ابر دولت" شود


وزیر امور خارجه لهستان نسبت به تبدیل شدن اتحادیه اروپا به یک "ابر دولت" در صورتی که نهادهای این اتحادیه قدرت بیشتری به دست بیاورند هشدار داد.
به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، ویتولد واچیکوفسکی، وزیر امور خارجه لهستان همچنین از پرسشهای مطرح شده درباره طرح بروکسل برای دستیابی به یکپارچکی سیاسی بیشتر حمایت کرده و آنها را به‌جا دانست.
وی در مصاحبه با نشریه دی ولت آلمان گفت: ما باید خودمان در پایین‌ترین سطح ممکن مسائل را حل کنیم. تنها هنگامی که این کار را نتوان انجام داد باید بروکسل آن را پوشش دهد.
وی تاکید کرد: اتحادیه اروپا نباید به دنبال تبدیل شدن به یک ابر دولت باشد.
وی که متعلق به حزب حاکم قانون و عدالت در لهستان است عنوان کرد: روند موجود در اروپا باید به نفع حاکمیت ملی بیشتر کشورها تغییر یابد.
وی تاکید کرد: رهبران اتحادیه اروپا باید یک بحث جامع درباره تقویت حاکمیت کشورها داشته و پارلمان‌های کشورها نیز باید در مسائل اتحادیه اروپا حرف‌های بیشتری برای گفتن داشته باشند.
وزیر خارجه لهستان همچنین از دیوید کامرون، نخست وزیر انگلیس به دلیل مذاکرات مجدد با اتحادیه اروپا به منظور اصلاح شرایط عضویت لندن در این اتحادیه تحسین کرد.
وی افزود: در صورتی که انگلیس پس از همه پرسی 23 ژوئن در اتحادیه اروپا باقی بماند معنای آن است که توافق این کشور با اتحادیه اروپا یک گام در مسیری درست بوده اما گامی ناکافی است.
وی با این حال تاکید کرد که ورشو دست به اقدامی که منجر به خروج این کشور از اتحادیه اروپا شود نخواهد زد.واچیکوفسکی همچنین از اتحادیه اروپا خواست، تلاش بیشتری برای ایجاد یک اتحادیه انرژی واقعی به کار گرفته و به دنبال تقویت یک بازار واحد، پیگیری یک سیاست امنیتی قدرتمند مشترک و حمایت از گسترش این اتحادیه باشد.
این در حالی است که روز جمعه یک قانونگذار لهستانی پارلمان اروپا از ورشو خواست تا از مسیر انگلیس برای ترک اتحادیه اروپا پیروی کند.وی استدلال کرده بود: هنگامی که لهستان به اتحادیه اروپا پیوست اقتصادش هشت درصد رشد یافت اما اکنون ما به سطح متوسط یک درصدی و حداکثر رشد دو درصدی تعیین شده از سوی اتحادیه اروپا تقلیل پیدا کرده‌ایم. اگر ما نرخ رشد سابق را حفظ می‌کردیم اکنون باید از آلمان هم جلوتر می‌زدیم.
انتهای پیام


[ منبع این خبر سایت ایسنا-بین المللی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «وزیر خارجه لهستان: اتحادیه اروپا نباید تبدیل به یک "ابر دولت" شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات