واردات «روغن پالم» مشروط به اخذ مجوز شد +اسناد

بر اساس درخواست وزارت جهاد کشاورزی و ابلاغ سازمان توسعه و تجارت به ۳۱ سازمان صنعت معدن و تجارت استان‌های کشور، واردات روغن پالم بعد از یک وقفه کوتاه، مدت دوباره مشروط به اخذ ثبت سفارش قبل از واردات از وزارتخانه متبوعه شد. خبرگزاری تسنیم: 11 روز پیش بود که با ابلاغ سازمان توسعه و تجارت بنا بر درخواست بخش بازرگانی وزارت جهاد کشاورزری، شرط اخذ مجور برای واردات 20 نوع روغن و دانه‌های روغنی شامل عناوین تعرفه‌ای واردات بادام زمینی، مغز نارگیل، دانه کتان، هسته میوه نخل، دانه پنبه، دانه روغن کرچک، دانه کنجد، دانه خردل، دانه خربزه، گل رازک، دانه اقاقیا، روغن بادام‌ زمینی و اجزای آن، روغن زیتون و اجزای آن، روغن نخل و اجزای آن، روغن نارگیل، روغن خام تخم کتان و اجزای آن، روغن خام ذرت و اجزای آن، روغن کرچک و اجزای آن، روغن کنجد و اجزای آن و روغن جلا و اجزای آن برداشته و اعلام شد واردات آنها نیازی به اخذ مجوز قبل از ثبت سفارش از وزارت جهاد کشاورزی ندارد.

بنابر این گزارش، سازمان توسعه تجارت امروز ابلاغیه خود را بر اساس درخواست وزارت جهاد کشاورزی اصلاح کرد و واردات روغن نخل (پالم) و نارگیل را مشروط به اخذ مجوز ثبت سفارش از خود کرد.

بر این اساس واردات دو روغن روغن نخل (پالم) و نارگیل مشروط به اخذ ثبت سفارش از وزارت جهاد کشاورزی قبل از واردات شد و به جای آن واردات دو نوع روغن جانشین کره کاکائو و روغن CBRو CBE آزاد شد و دیگر نیازی به ثبت سفارش قبلی ندارد.

جمال مدرسی مدیرکل دفتر ساماندهی و توسعه تجارت وزارت جهاد و کشاورزی در نامه خود خطاب به دفتر مقررات صادرات و واردات در این ارتباط آورده است: در صورتی که  ثبت سفارش ردیف‌های یاد شده پالم و نارگیل بدون ‌مجوز قبلی از این وزارتخانه صورت گرفته باشد، موارد را برای اخذ مجوز به دفتر معرفی نماید. بدیهی است در صورت  عدم اخذ مجوز ،ترخیص محموله های وارداتی امکان پذیر نیست.


واردات «روغن پالم» مشروط به اخذ مجوز شد +اسناد

 بنابر این گزارش، تقی محمدیان مدیرکل دفتر مقررات و صادرات نیز بر اساس نامه ذیل این درخواست را اجابت کرده و به سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت 31 استان کشور برای اقدام  ارسال کرده است.

واردات «روغن پالم» مشروط به اخذ مجوز شد +اسنادواردات «روغن پالم» مشروط به اخذ مجوز شد +اسناد

[ منبع این خبر سایت فردانیوز-پربیننده ها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «واردات «روغن پالم» مشروط به اخذ مجوز شد +اسناد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات