تامین مالی خرید 2 هواپیمای ایرباس از طریق فرابورس ایران

با پذیره نویسی اوراق اجاره 2 هزار و 100 میلیارد ریالی شرکت هواپیمایی ماهان از روز دوشنبه 9 خردادماه، تامین مالی جهت خرید 2 فروند هواپیمای ایرباس انجام می شود.

به گزارش روابط عمومی فرابورس ایران، این پذیره نویسی به مدت 10 روز از طریق بازار سوم در شبکه کارگزاری های عضو فرابورس ایران صورت می گیرد.

بر اساس این گزارش، تعداد کل این اوراق 2 میلیون و 100 هزار ورقه یک میلیون ریالی به صورت 4 ساله با نرخ 21 درصد بوده و سود آن به صورت سه ماه یکبار پرداخت می شود.

ناشر این اوراق شرکت واسط مالی بهمن دوم بوده و شرکت تامین سرمایه آرمان متعهد پذیره نویسی و بازارگردان، بانک شهر به عنوان ضامن و کارگزاری شهر به عنوان عامل فروش این اوراق معرفی شده اند.

بازارگردانی اوراق «ماهان 99» بر مبنای حراج بوده و در عین حال هر فرد حقیقی و حقوقی می تواند به میزان نامحدود این اوراق را خریداری کند؛ البته تعهد خرید از هر کد معاملاتی روزانه 105 هزار ورقه خواهد بود.

بر اساس این گزارش، هواپیمایی ماهان پیش از این در اسفندماه 89 و شهریورماه 90 اقدام به پذیره نویسی از طریق فرابورس ایران کرده و به این ترتیب، این سومین باری است که این شرکت در فرابورس ایران تامین مالی می کند.

گفتنی است، اوراقی که در مدت پذیره نویسی به فروش نرسد، توسط متعهد پذیره نویسی خریداری شده و به مرور در بازار عرضه خواهد شد؛ ضمن آنکه معاملات ثانویه این اوراق اجاره پس از اتمام پذیره نویسی در بازار ابزارهای نوین مالی فرابورس ایران آغاز خواهد شد.

[ منبع این خبر سایت دنیای سفر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تامین مالی خرید 2 هواپیمای ایرباس از طریق فرابورس ایران» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات