هرم موزه لوور ناپدید شد

یک نقاش هنرهای خیابانی با ایجاد طرحی پرسپکتیو این تصور را ایجاد کرد که هرم شیشه ای بزرگ در محوطه موزه لوور ناپدید شده است.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، این هنرمند فرانسوی که «JR» نام دارد، این بار هنر خود را روی هرم شیشه ای موزه لوور که در واقع ورودی اصلی این موزه معروف در شهر پاریس است پیاده کرد.

او با نقاشی نمای ساختمان موزه لوور روی بدنه شیشه ای این هرم بزرگ در محوطه موزه، به واسطه خطای دید این تصور را برای بازدیدکنندگان ایجاد کرد که هرم شیشه ای ناپدید شده است.

«JR» که 10 سال است در عرصه هنرهای خیابانی در مکان ها عمومی فعال است به دعوت موزه لوور این اثر هنری را خلق کرد.

ابداع تکنیک استفاده شده در این اثر هنری که همان خطای چشم است به قرن ها پیش و کشف پرسپکتیو در دوره رنسانس باز می گردد، زمانی که هنرمندان با استفاده از این تکنیک به خلق فضاهای سه بعدی غیرواقعی در نقاشی هایشان می پرداختند و یک سطح مسطح را به گونه ای ارائه می دادند که گویی یک پنجره به سوی یک اتاق، شهر و یا منظره باز است.

از همین تکنیک می توان برای ایجاد خطای چشم در ساختمان ها و نمای آنها نیز استفاده کرد.

هرم بزرگ موزه لوور که از شیشه و فلز ساخته شده و در محوطه اصلی قصر لوور در پاریس قرار دارد، در واقع ورودی اصلی موزه است که ساخت آن در سال 1989 به پایان رسید و از آن زمان یکی از مهم ترین شاخصه های این موزه معروف است.

این هرم به سفارش «فرانسوا میتران» در سال 1988 و توسط «ای. ام. پای» معمار آمریکایی-چینی، یکی از مشهورترین معمارهای سبک مدرنیسم ساخته شده است.

[ منبع این خبر سایت دنیای سفر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «هرم موزه لوور ناپدید شد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات