یحیی جامع: بان کی مون برود به جهنم!

رئیس جمهور گامبیا به شدت دبیرکل سازمان ملل و عفو بین‌الملل را مورد انتقاد و همجمه قرار داد. این انتقاد در پی درخواست این دو طرف مبنی بر انجام تحقیقاتی پیرامون کشته شدن یک مخالف در بند مطرح شده است. خبرگزاری ایسنا: رئیس جمهور گامبیا به شدت دبیرکل سازمان ملل و عفو بین‌الملل را مورد انتقاد و همجمه قرار داد. این انتقاد در پی درخواست این دو طرف مبنی بر انجام تحقیقاتی پیرامون کشته شدن یک مخالف در بند مطرح شده است.

یحیی جامع، رئیس جمهور گامبیا در مصاحبه‌ای با هفته نامه ژون افریک در پاسخ به سوالی که در مورد سولو سیندینگ، مخالف گامبیایی پرسیده شد، گفت: "بان کی مون، دبیرکل سازمان ملل و عفو بین‌الملل می‌توانند به جهنم بروند، این دو طرف چه کسی هستند که چنین درخواستی کنند؟"

طبق گفته حزب مخالف دموکرات متحد، این مخالف در ماه آوریل در بازداشت جان خود را از دست داد.

رئیس جمهوری گامبیا که با مشت آهنین از سال 1994 اداره کشور را در دست دارد و به اظهارات تند خود شهره است، گفت: مشکل کجاست؟ بسیاری از مردم در بازداشتگاه یا در هنگام بازجویی کشته می‌شوند، این مساله‌ای عادی است و آنها برای یک نفر خواهان انجام تحقیقات شده‌اند؟ هیچ کس نمی‌تواند به من دیکته کند که در کشورم چه کنم.

وی افزود: من افتخار می‌کنم که از سوی غربی‌هایی که عادت کرده‌اند به رهبران آفریقایی وابسته باشند، به عنوان "دیکتاتور" توصیف شوم. من "دیکتاتور توسعه طلب" هستم.

رئیس جمهور گامبیا عنوان داشت: زمانی که من به قدرت رسیدم، این کشور از فقیرترین کشورهای جهان بود و در حال حاضر دیگر اینگونه نیست. مخالفان و پارلمان و نظام سالم و قابل اعتمادی در کشور وجود دارد.

در حالی که گامبیا همچنان از فقیرترین کشورهای جهان به شمار می‌آید، اما جامع گفت: در حالی که نیمی از مدارس خالی باشند به دلیل آن که کودکان مجبور هستند کار کنند فایده رشد دو رقمی چیست.

جامع گفت: میزان رشد و شکوفایی را من تعیین می‌کنم. من تا زمانی که خدا بخواهد رئیس جمهوری مردمی خواهم بود و حتی فکر محدود کردن دوره ریاست‌ جمهوری را از ذهن‌تان بیرون کنید.

در حالی که مخالفان خواهان اصلاحات انتخاباتی هستند و به صورت مکرر تظاهرات می‌کنند، اما جامع "مخالفان دروغین و جعلی" را محکوم و تاکید کرد که اجازه کنار زدنش از قدرت را نمی‌دهد.

[ منبع این خبر سایت برترین ها-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «یحیی جامع: بان کی مون برود به جهنم!» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات