ورود رسانه ملی به لایه‌های مختلف جامعه

رییس سازمان صدا و سیما در جلسه معارفه معاون جدید سیما توجه جدی به افکار عمومی برای بالا بردن اعتماد به رسانه را ضروری دانست. خبرگزاری مهر: رییس سازمان صدا و سیما در جلسه معارفه معاون جدید سیما توجه جدی به افکار عمومی برای بالا بردن اعتماد به رسانه را ضروری دانست.
 
جلسه تودیع و معارفه معاون قبلی و فعلی معاونت سیما امروز نهم خردادماه برگزار شد. عبدالعلی علی عسكری رییس سازمان صدا و سیما با قدردانی از علی اصغر پورمحمدی به خاطر زحماتی كه در مدت تصدی معاونت سیما بر عهده داشت به شرایط امروز رسانه ملی در فضای رقابت جهانی میان رسانه های مختلف اشاره كرد و گفت: دكتر میرباقری در این شرایط فردی موثر و گزینه ای مناسب برای به دست گرفتن زمام امور سیما است و امیدواریم كه توفیق لازم را به دست آورد.
 
رییس رسانه ملی افزود: اگر در این فضای رقابتی در دنیای رسانه ها به شكلی حرفه ای عمل نكنیم قطعا از رقبای خود عقب خواهیم ماند.
 
وی نقش رسانه ملی را در ایجاد روحیه نشاط در افكار عمومی مهم ارزیابی كرد و گفت: امروزه باید با مدیریت پیام به لایه های مختلف جامعه وارد شویم و با برنامه ریزی، مردم را با خود همراه كنیم.
 
رییس رسانه ملی به دیدار روز گذشته خود با رییس جمهور كشور اشاره كرد و افزود: ما قطعا به دنبال تعامل با دولت و حمایت از این نهاد كه مقام معظم رهبری هم آن را تایید می كنند، هستیم و باید تلاش كنیم میان دولت و صدا و سیما صمیمیت ایجاد شود تا كارها رو به جلو ادامه یابد.
 
علی عسكری با تاكید بر دستور العمل های مقام معظم رهبری مبنی بر تولید آثار فاخر عنوان کرد: همه ما سرباز جبهه نبرد جنگ نرم هستیم و باید در مسیر ارایه آثار فاخر فرهنگی و تولیداتی كه به توسعه كشور كمک می كند، حركت كنیم. در این راستا با گزینش نخبگان جوان، با اخلاق، مومن و انقلابی و آموزش آنان می توانیم به آینده این رسانه امیدوار باشیم.
 
برای مدیریت افكار عمومی برنامه داریم
 
مرتضی میرباقری معاون سیما نیز در این جلسه با اشاره به موارد مطرح شده در حكم خود گفت: دکتر علی عسكری در حكم انتصاب اینجانب به نكته ای اشاره كردند كه بارها در فرمایشات مقام معظم رهبری بر آن تاكید شده است و آن مدیریت افكار عمومی است كه این امر نیز با مدیریت دقیق و درست پیام امكان پذیر است.
 
معاون سیما با اشاره به شرایط جامعه و نیازهای مخاطبان افزود: باید بدانیم كه جامعه ایرانی در چه مقطعی است و چه ویژگی‌هایی دارد و با توجه به این ویژگی‌ها، ضمن شناخت مولفه های اصلی پیام برای انتقال درست آن، برنامه‌ریزی كنیم.
 
میرباقری با اشاره به رقبای جدی رسانه ملی و ظهور رسانه های نوین در عرصه رسانه‌ای جهان گفت: صداوسیما نیازمند نقشه راه مناسب برای مقابله با تهدیدات رسانه ای غرب است و در این راه باید طرحی جامع تدوین و اجرا شود.
 
وی با اشاره به تاكیدات مقام معظم رهبری به سران قوای سه گانه در خصوص رسیدگی به وضعیت اجتماعی و فرهنگی كشور تصریح كرد: رسانه ملی باید نسبتی درست با طرح های پیش بینی شده در این خصوص ایجاد كند و برای عملیاتی شدن آن ضمن همراهی با قوای سه گانه به آن توجه جدی نشان دهد.
 
معاون سیما با بیان برخی اولویت های این حوزه در دوره جدید فعالیت های صداوسیما تاكید كرد: در مدت كوتاهی که داریم باید به برنامه ریزی در خصوص ویژه برنامه های ماه رمضان و فصل تابستان توجه داشته باشیم.
 
میرباقری در ادامه با اشاره به سوابق كاری خود در شورای عالی جوانان گفت: كار در این حوزه سبب شد تا با بسیاری از مشكلات موجود كشور آشنا شوم و تجربیات بسیار خوبی را برای انجام ماموریت جدید كسب كنم.
 
معاون سیما به سابقه همكاری خود با پورمحمدی اشاره كرد و افزود: دكتر پورمحمدی انسانی پرتلاش، پركار، خدوم، انقلابی و جزو معدود مدیران موفق در حوزه رسانه است و شبكه سه سیما در دوره مدیریت وی موفق ترین شبكه تلویزیونی بوده است. باید از ظرفیت های آقای پورمحمدی استفاده كرد و من در هر موقعیتی از او استفاده خواهم كرد.
 
انتخاب میرباقری به نفع سیما است
 
علی اصغر پورمحمدی مشاور رییس سازمان صداوسیما، در این جلسه با تشكر از میرباقری به دلیل قبول مسئولیت معاونت سیما گفت: در مقطع كنونی حضور او در رسانه ملی با توجه و سوابق و تجربیات گران بهایی كه دارد به نفع صداوسیما و به ویژه تلویزیون است. اعتماد آقای میرباقری به مدیران خود و برگزاری جلسات كارشناسی دقیق، رصد و نظارت دایمی بر كارها سبب شد تا در یک دوره برنامه های بسیار خوبی در سیما به ویژه شبكه سه تولید شود. شبكه سه سیما در دوره آقای میرباقری پر مخاطب ترین شبكه بوده است و آمار نشان می دهد میزان بینندگان این شبكه در سال ۸۸ بیش از ۸۰ درصد و میزان رضایت از این برنامه ها بالای ۹۰ در صد بوده است كه این موفقیت در سایه مدیریت خوب میرباقری حاصل شده بود.
 
وی با اشاره به شرایط كنونی جامعه و حساسیت های كار رسانه در دنیای كنونی تصریح كرد: رسانه ملی رقبای جدی پیدا كرده است كه برای جذب مخاطب دست به هر كاری می زنند. در این شرایط جذب مخاطب بسیار سخت شده است. امیدوارم با توجه به شرایط رسانه ای كشور بتوان اقدامات موثری برای جذب مخاطبان انجام داد.
 
در پایان این جلسه، علی عسكری رییس رسانه ملی ضمن اهدای حكم میرباقری به وی با اهدای لوح تقدیر به پورمحمدی از تلاش های او تقدیر كرد.

[ منبع این خبر سایت برترین ها-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ورود رسانه ملی به لایه‌های مختلف جامعه» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات