اجرای طرح آمایش اتباع خارجی در همدان

محمد ابراهیم الهی تبار روز یکشنبه در جریان بازدید از دفتر اتباع خارجی همدان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: هر چند سال یکبار طرح آمایش اتباع خارجی به صورت سراسری در کشور انجام می شود.
وی اضافه کرد: برنامه عملیاتی اجرای طرح آمایش اتباع خارجی از اوایل اردیبهشت ماه آغاز شده و در استان همدان مرحله نخست طرح از فردا شروع می شود.
وی بیان کرد: آمایش 11 با رویکرد جدید به روز رسانی و کسب حداکثر اطلاعات از مهاجران با هدف ساماندهی و امکان مدیریت بر این جمعیت انجام می شود.
معاون استاندار همدان هدف از اجرای این طرح را صدور کارت شناسایی معتبر برای ادامه اقامت قانونمند اتباع خارجی مشمول طرح برای یک دوره یکساله ذکر کرد.
الهی تبار گفت: همچنین این طرح به منظور ایجاد بانک اطلاعاتی دقیق از جامعه آماری مهاجران بر اساس اطلاعات روزآمد اجرا می شود.
وی در ارتباط با فرایند اجرای طرح توضیح داد: در مرحل نخست اجرای طرح، فراخوان نوبت دهی از دهم خرداد ماه به مدت هشت روز انجام شده و در صورت نیاز این مهلت تمدید می شود.
وی اضافه کرد: همچنین سرپرستان خانوارها با در دست داشتن مدارک مورد نیاز به دفتر امور اتباع خارجی استانداری واقع در بلوار بعثت ساختمان مدیریت امور اتباع خارجی مراجعه کرده و نامنویسی اولیه صورت می گیرد.
معاون سیاسی و امنیتی استانداری همدان گفت: در مرحله دوم فراخوان حضور سرپرستان به همراه دیگر اعضای خانواده برای تکمیل فرمهای مربوطه داده می شود که زمان آن به زودی اعلام می شود.
الهی تبار اظهار کرد: در مرحله سوم نیز صدور کارت و تحویل پس از انجام مراحل نامنویسی و تکمیل فرم صورت می گیرد.
وی افزود: تیمهای از استان تهران به همدان وارد شده و در مرکز اتباع خارجی استانداری مستقر می شوند تا در اجرای این طرح این مجموعه را یاری می دهند.
معاون سیاسی امنیتی استانداری همدان داشتن اطلاعات جامع از اتباع خارجی عراقی، افغانی و سایر ملیتهای آواره که پناهندگی به ایران داشتند را از دیگر اهداف اجرای این طرح برشمرد.
الهی تبار اضافه کرد: با قانونمند شدنن اقامت اتباع خارجی در کشور، آنها می توانند از خدمات رفاهی و بهداشتی به نحو قانونمند برخوردار شوند و تحولات شناسنامه ای نظیر ازدواج، طلاق و فوت برای آنها اعمال شود.
معاون سیاسی امنیتی استانداری همدان از دفتر جدید اتباع خارجی که در ساختمان مدیریت بحران و پدافند غیرعامل قرار داشت بازدید کرد.
7526/6993

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «اجرای طرح آمایش اتباع خارجی در همدان» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات