فرماندار شوش:مراکز آموزشی علیه مواد مخدر وارد عمل شوند

به گزارش ایرنا رضا نجاتی روز یکشنبه در نشست شورای مبارزه با مواد مخدر این شهرستان در سالن اجتماعات فرمانداری شوش اختلال روحی و روانی ناشی از مصرف مواد مخدر را یکی از آسیب های جدی مصرف مواد مخدر عنوان کرد و افزود:مسئولان دستگاه های اجرایی باید با انجام اقدامات نو همچنین ایجاد تنوع در فعالیت های قشر جوان و نوجوان زمینه گرایش افراد جامعه به مواد مخدر را کاهش دهند.
وی یکی دیگر از عوامل روی آوری به مواد مخدر را وجود حس کنجکاوی عنوان کرد وگفت: باید با آموزش صحیح به قشر جوان آنها را از مضرات مواد مخدر آگاه کرد.
نجاتی بر آموزش راه های پیشگیری از اعتیاد به مواد مخدر تاکید کرد و گفت:ارایه آموزش های بومی براساس شرایط فرهنگی حاکم بر شهرستان از اهمیت بسزایی در این زمینه دارد.
رییس شورای مبارزه با مواد مخدر شهرستان شوش با اشاره به تغییر مواد مخدر از سنتی به صنعتی همچنین دسترسی آسان به این نوع مواد گفت: مصرف مواد مخدر صنعتی دارای عواقب بسیار خطرناکی هستند که دامنه اثرات مخرب آن نیز به مراتب بیشتر است.
نجاتی بر نظریه پردازی مبتنی بر اقدام عملی در جهت تدوین راهکارهای اساسی در زمینه ی مبارزه با مواد مخدر تاکید کرد و گفت: تشکیل اتاق فکر در همه دستگاه های اجرایی در زمینه پیشگیری از مواد مخدر و بررسی نقاط قوت و ضعف دستگاه ها همچنین ریشه یابی عدم موفقیت از موارد ضروری در این زمینه می باشد.
7280/6068

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «فرماندار شوش:مراکز آموزشی علیه مواد مخدر وارد عمل شوند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات