انتقاد فهمی هویدی از بی توجهی شیخ الازهر به تشدید تنش میان شیعه و سنی

فهمی هویدی نویسنده مشهور جهان عرب در مقاله ای، از بی توجهی شیخ الازهر به تشدید تنش بین شیعه و اهل تسنن انتقاد کرد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، روزنامه الشروق در مقاله ای به قلم فهمی هویدی نویسنده و تحلیلگر مشهور جهان عرب با عنوان «صلح با واتیکان؟» به بررسی ابعاد سیاسی یا مذهبی سفر احمد الطیب شیخ الازهر به رم و دیدارش با پاپ واتیکان پرداخته است.

هویدی در این مقاله، به ارتباط سفر شیخ الازهر با تلاش برای بهبود روابط متشنج قاهره و رم، صلح خاورمیانه، برگزاری کنفرانس جهانی صلح، و بهبود روابط بین مسلمانان و مسیحیان اشاره کرده است.

انتقاد از بی توجهی شیخ الازهر به تشدید تنش بین شیعه و سنی

وی در بخش پایانی مقاله از اهتمام و توجه شیخ الازهر به صلح با رئیس کلیسای کاتولیک و بی توجهی به روند تشدید و تعمیق تنش در روابط بین شیعه و سنی انتقاد کرده است.

هویدی تاکید کرد که تنش بین شیعه و سنی به درگیری پیچیده ای بین دو مذهب اسلامی مبدل شده و در آستانه تبدیل شدن به درگیری اصلی در مرحله آینده بین مسلمانان می باشد.

تناقض گیج کننده و حیرت آور

وی اظهار داشت: آنچه ما را در مقابل یک تناقض گیج کننده و حیرت آور قرار می دهد این است که چگونه شیخ الازهر درصدد صلح با واتیکان هست، اما از تفاهم با مسلمانان شیعه روگردان است؟ علاوه بر آن اندوه و حزن مسلمانان، ضرورت اهتمام بیشتر شیخ الازهر به درد و رنج مسلمانان در میانمار و بنگلادش و آفریقای میانه و چین را ایجاب می نماید.

اهداف سفر شیخ الازهر به واتیکان

این نویسنده جهان عرب همچنین نوشت که ظاهرا سفر شیخ الازهر به واتیکان و فرانسه نه از سوی دولت مصر، بلکه از سوی اتحادیه حکمای مسلمان که وی ریاست آن را برعهده دارد، برنامه ریزی شده بود و این امر ابعاد دیگری از برنامه ریزی و اهداف این سفر را نشان می دهد.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «انتقاد فهمی هویدی از بی توجهی شیخ الازهر به تشدید تنش میان شیعه و سنی» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات