نعیم قاسم: پیروزی مقاومت مانع از توسعه طلبی اسرائیل شد

نعیم قاسم معاون دبیرکل حزب الله لبنان تاکید کرد که پیروزی مقاومت لبنان در ماه مه سال ۲۰۰۰ میلادی به دوران توسعه طلبی رژیم اسرائیل پایان داد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه خبری النشره، «شیخ نعیم قاسم» معاون دبیرکل حزب الله لبنان در مراسم گرامیداشتی در شهرک میس الجبل در لبنان گفت: پیروزی مقاومت لبنان در ماه مه سال 2000 میلادی به دوران توسعه طلبی رژیم اسرائیل پایان داد و این رژیم دیگر قادر نیست که اینجا یا آنجا را بگیرد زیرا درس سختی گرفت و زمان پست رفت و نگرانی اسرائیل آغاز شده است و از این منظر، حق داریم که نگاه به آینده ای داشته باشیم که می گوید اسرائیل نابود خواهد شد.

معاون دبیرکل حزب الله تصریح کرد: مقاومت لبنان را از اشغالگری به سوی  آزادی و از دنباله روی به سوی استقلال و از ضعف به سوی قدرت سوق داد. مقاومت آینده جدیدی را برای نسل کنونی و آتی ترسیم کرد. این آینده روشن و موثر است. 

وی گفت: تابستان به علت تحولات منطقه و سرگرم بدون دولت آمریکا به انتخابات داغ است و تحرکی جزئی با این هدف در جریان است که آمریکایی ها بگویند که آنها توانسته اند کاری انجام دهند تا از آن در انتخابات خود بهره برداری کنند.

شیخ نعیم قاسم گفت: این تابستان دربردارنده راه حل درخصوص سوریه و عراق و یمن نخواهد بود اما در لبنان به نظر می رسد که کلام داغ مطرح است و نه تابستانی داغ زیرا احتمال اینکه عملا داغ باشد این است که اسرائیل حمله ای علیه ما صورت دهد و چیزی وجود ندارد که نشان دهد اسرائیل آماده تجاوزگری علیه لبنان است و اگر اینکار را انتخاب کند؛ خواهد دید که مقاومت در سطح نیرو و عزم و اراده در بالاترین آمادگی خود به سرمی برد و این همان مهمترین امر به شمار می رود.

وی درباره انتخابات پارلمانی لبنان گفت: ما با برگزاری این انتخابات موافق هستیم؛ خواه اینکه در موعد مقرر آن در ماه مه سال 2017 میلادی یا زودتر از آن برگزار شود. اگر روشن شد که قانون انتخابات تعدیل و تغییر کرده است؛ ما مشکلی در این مرحله درخصوص اجرای انتخابات نداریم. ما همواره خواهان قانون انتخاباتی نسبیت هستیم اما برخی آن را رد می کنند زیرا با این امر آنها تعدادی از کرسی های اهل سنت و مسیحیان را از دست خواهند داد و آنها می خواهند از طریق قانون دهه 60 تمامیت خواهی کنند تا اینکه تعداد (کرسی ها آنها) همچنان بیشتر باشد.

شیخ نعیم قاسم گفت: اگر انتخابات براساس قانون دهه 60 به علت عدم تدوین قانون جدید مناسبی برگزار شود، کسانی که در قدرت هستند؛ همانطور باقی خواهند ماند و این یک مصیبت بزرگ است.

وی افزود: ما موافق انتخاب رئیس جمهور نه فردا بلکه همین امروز هستیم. ما واضح موضع خود را بیان کرده و گزینه های خود را مشخص کرده ایم. به شما می گویم که گره کجاست. گره در این است که حزب المستقبل لبنان گاهی به سوی مذاکره مستقیم با ژنرال میشل عون رئیس جریان ملی آزاد لبنان برنمی دارد. وقتی در گذشته با او گفت وگو کرد؛ توافق صورت گرفته را دور زد و از آن به دستور عربستان خارج شد. راه حل این است که حزب المستقبل این اشتباه را حل و فصل کند و به مذاکره با ژنرال عون بازگردد و با هم توافق کنند. در این زمان خواهیم دید که رئیس جمهور در لبنان در کاخ ریاست جمهوری در بعبدا خواهد بود.

شیخ نعیم قاسم گفت: ما خواهان یک قانون انتخابات مدرن هستیم که قانون نسبیت همان راه حل به شمار می رود.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «نعیم قاسم: پیروزی مقاومت مانع از توسعه طلبی اسرائیل شد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات