طلب یک میلیارد دلاری گلستان از ترکمنستان

به گزارش خبرنگار مهر، رمضان بهرامی بعدازظهر یکشنبه در نشست هم اندیشی و ارائه راهکارهای ممکن برای حل مشکلات ارزی صادرکنندگان که در سالن جلسات اتاق بازرگانی گرگان برگزار شد، از طلب یک میلیارد دلاری استان از ترکمنستان خبر داد و خاطرنشان کرد: تعامل خوبی بین اعضای اتاق بازرگانی، بخش خصوصی و بانک ها ایجاد شده است و با استفاده از راهکارهای آنها به دنبال حل مشکلات استان گلستان در زمینه صادرات و دریافت مبلغ پول بلوکه شده استان هستیم.

اظهار کرد: ما وظیفه داریم تا فضای کار و صادرات را در استان تسهیل کنیم که این کار به واسطه حضور بانک های دولتی در صنعت استان گلستان میسر می شود.

وی ادامه داد: بهبود وضعیت فضای کسب و کار از سیاست های اتاق بازرگانی است و باید حلقه های مفقوده اقتصادی و سیاست مالی و بانکی گلستان مشخص شود. استان گلستان ۳۰۰ میلیون دلار صادرات دارد اما تسهیلات در نظرگرفته شده برای آن هدفنمند نبوده است.

او با بیان اینکه تنها ۰.۴ منابع بانکی در زمینه صادرات استفاده می شود، افزود: این آمار بسیار پایینی است و نشان دهنده این است که بانک ها در زمینه صادرات به خوبی فعالیت نداشته اند. یک میلیارد دلار کشور ما به ترکمنستان صادرات دارد که بخش عمده صادرات از استان گلستان بوده است.

بهرامی تصریح کرد: یکی از اهداف و آرزوهای اتاق بازرگانی این است که یک شرکت بزرگ و مقتدر در سطح استان شکل بگیرد و از طریق آن بتوانیم صادرات خود را به خارج از کشور از جمله کشورهای همسایه مثل ترکمنستان افزایش دهیم اما اجرایی شدن این کار در سطح استان نیازمند فرهنگ سازی است.

او با بیان اینکه ۱۳ بانک دولتی شرکای اتاق بازرگانی گرگان هستند، گفت: خوشبختانه بانک ها رابطه بسیار خوبی با ما دارند و در زمینه صادرات نیز با اتاق بازرگانی همکاری بسیار خوبی داشته اند.

[ منبع این خبر سایت مهر-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «طلب یک میلیارد دلاری گلستان از ترکمنستان» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات