چاههای آب با کیفیت پایین از سیستم آبرسانی شیراز خارج می شود

به گزارش دریافتی ایرنا از روابط عمومی آب منطقه ای فارس، احمد رضا عیسایی در نشست کمیته ایمنی آب شرب استان فارس که در سد درودزن برگزار شد افزود: لازم است این کاربا حضورنمایندگان کمیته ایمنی آب شرب باهدف تامین بهداشت آب آشامیدنی صورت گیرد.
عیسایی ادامه داد: برنامه ایمنی آب آشامیدنی در 70 کشور جهان اجرا شده است و براساس ماده 138 قانون اساسی و سند راهبرد ملی بهبود کیفیت آب شرب مصوب هیات وزیران، فارس به عنوان سومین استان کشور که برنامه ایمنی آب آشامیدنی را برای مدیریت کیفیت آب شرب اجرا کرده، معرفی شده است.
رئیس کمیته فنی ایمنی آب شرب استان فارس با اشاره به اینکه اعضای برنامه ایمنی آب آشامیدنی فارس از تجربه و نظریه های فنی بالایی برخوردار هستند، تشکیل زیرکمیته هایی با عنوان ایمنی آب شرب در اداره های مرتبط را اولین گام بهبود کیفیت منابع آب برشمرد.
عیسایی اضافه کرد: در بحث توصیف سیستم به نقطه مناسبی رسیده ایم و شناسایی مخاطرات و ارزیابی موضوع آلودگی منابع آبی گامی دیگر در این بخش است که به چتر حمایتی نیاز دارد.
وی، با تاکید بر اینکه اجرای چتر حمایتی در مسیر آبرسانی، نیازمند پشتیبانی و حضور دستگاههای مختلف است، گفت: حمایت دستگاههای مختلف در کنار وزارت نیرو که اجرای این برنامه و هدایت راهکار برنامه ایمنی آب آشامیدنی را برعهده دارد ضروری است و در کنار آن باید بازدیدهای میدانی انجام و عوامل تهدیدکننده منابع آبی شناسایی شود.
عیسایی، در حوزه مدیریت ایمنی آب شرب، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی را به عنوان مسئول اجرای برنامه معرفی کرد و افزود: سازمان حفاظت محیط زیست در زمینه جلوگیری از آلودگی منابع آب و وزارت جهاد کشاورزی در بخش مقابله با ورود آلاینده های کشاورزی به سیستم آبرسانی فعالیت می کنند.
وی، تردد دام و اسکان موقت عشایر در اطراف دریاچه سدها را از مخاطرات بهداشتی دانست و بر بازنگری مسیر کوچ عشایر تاکید کرد.
رئیس دفتر محیط زیست و کیفیت منابع آب شرکت آب منطقه ای فارس بیان کرد: آب سد درودزن به صورت هفتگی و مداوم پایش می شود و ضمن نمونه برداری از دریاچه سد، پارامترهای فیزیکی، شیمیایی، فلزات سنگین، نیترات و فسفات به صورت دائم بررسی و مورد پایش قرار می گیرد.
وی بیان داشت: هم اینک 28 درصد از آب آشامیدنی شهرستان های شیراز و مرودشت از سد درود زن تامین می شود.
در این نشست، نمایندگانی از استانداری فارس، دانشگاه علوم پزشکی شیراز، آبفای شهری و روستایی، محیط زیست، جهاد کشاورزی، صنعت و معدن و موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی فارس حضور داشتند.
6113 /6118

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «چاههای آب با کیفیت پایین از سیستم آبرسانی شیراز خارج می شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات