خسارت پنج میلیارد ریالی بارندگی به بخش راه سرولایت

به گزارش ایرنا به نقل از اداره کل راه و شهرسازی خراسان رضوی در روز یکشنبه، محسن شریف‌نژاد افزود: بارش شدید باران در اکثر مناطق سرولایت باعث شد به محورهای ‏اصلی، فرعی، روستایی و پل‌های منطقه خسارت وارد شود.
وی افزود: جریان سیلاب در قسمت‌هایی از محور ترانزیتی عبدالله گیو - آبروان، ‏محورهای روستایی فهنه، سوله، زیارت، بشکن، خایسک، پیر شهباز، بیدخان، عشق‌آباد، طالبی و تقاطع بابا ‏بهلول، کلیدر، زیارت و همچنین محورهای روستایی برزنون، کلاته حاجی، شترسنگ، گاوکش و تقاطع فرعی ‏عبدالله‌گیو باعث انسداد تمام یا قسمتی از راه‌ها شد.
مسئول نمایندگی راه و شهرسازی سرولایت ادامه داد: با تلاش ‏راهداران محورهای مواصلاتی از وجود مصالح، نخاله و مواد ناشی از جریان سیلاب، پاکسازی و بازگشایی شد و عبور و مرور وسایل نقلیه در محورهای یاد شده امکان‌پذیر شد.‏
شریف‌نژاد از اجرای عملیات لکه‌گیری رویه‌های آسفالت در جاده های تخریب ‌شده بر اثر سیلاب در محور ترانزیتی عبدا... گیو – ‏آبروان خبر داد و تصریح کرد: برای مرمت اساسی ‏رویه‌های آسفالت تخریب شده، اعتباری معادل یک میلیارد و 600 میلیون ریال مورد نیاز است.
وی افزود: شانه‌سازی و ایجاد خاکریز در محل‌هایی از محور ‏ترانزیتی عبدالله‌گیو – آبروان و جاده های چکنه علیا، بیدخان و خایسک که بر اثر سیلاب تخریب ‏شده بود، با شن‌ریزی به طور موقت، مرمت و عبور مرور برقرار شد.
مسئول نمایندگی راه و شهرسازی سرولایت اعتبار مورد نیاز برای مرمت و تعمیر اساسی ‏شانه‌های تخریب‌شده راه‌ها را 1.5 میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: برای ساخت دیوار حائل و محافظ راه و ایمن‌‏سازی راه ترانزیتی عبدالله گیو – آبروان در کیلومتر 21 اعتباری حدود یک میلیارد و 300 میلیون ریال نیاز است.
وی خاطرنشان کرد: برای مرمت و تعمیر آب ‌نمای واقع در مسیر راه روستایی چکنه علیا– فهنه و برقراری تردد ‏ایمن نیز باید اعتباری معادل 150 میلیون ریال تخصیص یابد.
شریف‌ن‍ژاد تصریح کرد: برای مرمت و بازسازی پل کلاته میدان در محور ‏فرعی سلطان میدان و بازگشایی مسیر اعتباری معادل 100 میلیون ریال و برای ساخت آبرو لوله‌ای ‏در محور روستایی زیارت که در اثر سیلاب به طور کامل تخریب شده، اعتباری حدود 200 میلیون ریال ‏لازم است.
7500/5132

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «خسارت پنج میلیارد ریالی بارندگی به بخش راه سرولایت» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات