تاکید استاندار خراسان رضوی بر توجه به اقتصاد مقاومتی در تدوین برش استانی برنامه ششم توسعه

به گزارش ایرنا علیرضا رشیدیان روز یکشنبه در نشست شورای برنامه ریزی و توسعه استان، این سیاست ها را در حوزه اقتصاد مقاومتی، تعالی و مقاوم سازی فرهنگی و پیشتازی در عرصه علم و فناوری عنوان و اظهار کرد: بر اساس تکالیف برنامه ششم توسعه، برش استانی آن نیز در قالب دو سند توسعه استانی و بخشی تدوین می شود.
وی افزود: به همین منظور کارگروه های هفتگانه هماهنگی امور اجتماعی، سیاسی و فرهنگی، هماهنگی امور زیربنایی، شهرسازی و گردشگری، آمایش، محیط زیست و توسعه پایدار، هماهنگی امور اقتصادی، اشتغال و سرمایه گذاری، هماهنگی امور تحول اداری، دولت الکترونیک، پژوهش و فناوری، هماهنگی امور زیارت و تجهیز منابع استان فعال شده است.
وی با اشاره به اینکه باید تا پایان خردادماه، برش استانی برنامه ششم توسعه تدوین و به مرکز ارسال شود، افزود: بررسی عملکرد استان در پنج برنامه قبلی توسعه، پرهیز از نگاه آرمانی و به دور از واقعیت، احصای نقاط ضعف و قوت و حضور نمایندگانی از طرف فرمانداران در این کارگروه ها باید مورد توجه قرار گیرد.
استاندار خراسان رضوی بر لزوم توجه به مشهد 2017 به عنوان یک رخداد بین المللی در بعد استانی برنامه ششم توسعه تاکید و تصریح کرد: در نظر گرفتن برش های شهرستانی با هدف توسعه متوازن و پیشرفت مناطق کمتر توسعه یافته، دالان علم و فناوری، دولت الکترونیک و مناطق ویژه اقتصادی در تدوین اسناد در دستور کار قرار گیرد.
رشیدیان در ادامه در خصوص اعتبارات دستگاه های اجرایی، گفت: در بودجه سال 95 علاوه بر تخصیص هشت درصد از کل بودجه استان به طرح هادی روستایی و یک درصد به تجهیز پایگاه های مقاومت بسیج، 10 درصد دیگر نیز برای آبرسانی روستایی و سه درصد برای پروژه های حوزه های علمیه در نظر گرفته شده است.
وی با تاکید بر پایبندی مدیران دستگاه های اجرایی به اجرای قوانین جدید بودجه، اظهار داشت: باید از هر امکان قانونی برای جذب بودجه های متمرکز به استان از طریق افزایش تعاملات با وزارت خانه های مربوطه استفاده کرد.
استاندار خراسان رضوی، تلاش برای افزایش نقش شورای برنامه ریزی در مباحث مربوط به اعتبارات، در نظر گرفتن سهمی از بودجه دستگاه ها به پروژه های مشهد 2017، فعالیت برای ایجاد مشوق هایی به منظور جذب سرمایه گذاری های بخش خصوصی در اجرای پروژه های عمرانی را مورد تاکید قرار داد.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان رضوی نیز در این جلسه به ارائه گزارشی در ارتباط با اعتبارات استان پرداخت و گفت: کل بودجه مصوب استان در سال 94، 13 هزار و 510 میلیارد ریال بود که هفت هزار و 900 میلیارد ریال، معادل 58.5 درصد میانگین تخصیص جاری و عمرانی استان بوده است.
رضا جمشیدی افزود: اعتبارات جاری و هزینه ای استان هم چهار هزار و 900 میلیارد ریال بود که چهار هزار و 560میلیارد ریال، معادل 93 درصد، آن تخصیص یافت.
جمشیدی، اعتبارات عمرانی استان را هم هشت هزار و 610 میلیارد ریال عنوان و ذکر کرد: سه هزار و 340 میلیارد ریال، معادل 38.8 درصد آن تخصیص یافت.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان رضوی اظهار داشت: میزان تخصیص اعتبارات استانی در سال گذشته 57.7 درصد بوده است.
وی به تبیین وضعیت بودجه استان در سال 95 پرداخت و گفت: چهار هزار و 370 میلیارد ریال برای اعتبارات جاری ابتدای سال مصوب شده که نسبت به پارسال 16 درصد رشد دارد.
جمشیدی اظهار داشت: اعتبارات عمرانی استان در ابتدای سال هم هشت هزار و 110 میلیارد ریال مصوب شده که نسبت به سال گذشته 28.8 درصد رشد داشته است.
مشاور استاندار خراسان رضوی 2 درصد نفت و گاز را بدون تغییر نسبت به سال گذشته و یک هزار و 10 میلیارد ریال دانست و گفت: سایر اعتبارات استانی امسال سه هزار و 40 میلیارد ریال شده که 39 درصد افزایش داشته است.
وی اظهار داشت: اعتبارات ماده 180 برنامه پنجم توسعه در سال جاری چهار هزار و 50 میلیارد ریال است که نسبت به سال گذشته 31 درصد افزایش یافته است.
جمشیدی ادامه داد: مجموع اعتبارات هزینه ای سرمایه ای و تملک دارایی استان در سال گذشته 10هزار و 70 میلیارد ریال بوده که به 12 هزار و 490 میلیارد ریال افزایش یافته و معادل 24 درصد رشد در اعتبارات مصوب را شاهد هستیم.
1906/5132

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تاکید استاندار خراسان رضوی بر توجه به اقتصاد مقاومتی در تدوین برش استانی برنامه ششم توسعه» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات