از هشت سند استاندارد جدید فنی وحرفه ای استان سمنان رونمایی شد

به گزارش ایرنا، این اسناد که در حوزه های صنعت، خدمات و کشاورزی تدوین و بازنگری شده، شامل علوفه کار نوین، دسر ساز دسرهای ژله ای، تدوین گر فیلم با ادیوس، نقاشی روی سنگ با رنگ روغن، عکاس پرتره و آتلیه، دوزنده کیف پارچه ای، باتفنده شبه قالی(فرشینه) و سازنده چند رسانه ای می باشد.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان سمنان در این آیین گفت: این اداره کل متولی تدوین و بازنگری استانداردهای آموزشی، منابع آموزشی و کمک آموزشی سازمان فنی و حرفه ای کشور برای تمامی حرف و مشاغل است.
ابراهیم محمودی شعار هر مهارت و هر محصول یک استاندارد آموزشی را از رسالت های این اداره کل اعلام کرد و گفت: رعایت ارزش های سازمان و التزام کامل به قوانین و مقررات تدوین و بازنگری استاندارد های آموزشی و کسب رضایت مشتری از دیگر رسالت های این اداره کل است.
محمودی اظهار داشت: توسعه و هم افزایی سازنده برون و درون سازمانی در تدوین و بازنگری استاندارد های آموزشی و ارتقا مهارت در سطوح مختلف جامعه از طریق ارتقا کیفیت استانداردهای آموزشی موجود، از جمله اهداف و استراتژی هایی است که در راستای سند چشم انداز 20 ساله و سایر اسناد بالا دستی از سوی این اداره کل دنبال می شود.
وی توانمند سازی و ارتقای کیفی منابع انسانی از طریق ارتقا کیفیت استاندارد های آموزشی، ارتقاء کمی و کیفی استانداردهای آموزشی، نیاز سنجی مداوم استاندارد های آموزش در سطح آمایش سرزمین و اسناد توسعه اشتغال، ارتقا کمی و کیفی منابع آموزشی و کمک آموزشی،شبکه سازی همه ذینفعان آموزشی و ادارات و مراکز آموزشی به منظور تدوین و بازنگری استانداردهای آموزشی، مشارکت ذینفعان در تدوین استاندارد های آموزشی مورد نیاز بازار کار ، تدوین استاندارد های آموزشی جدید در حوزه مشاغل سبز و سبز نمودن استاندارد های آموزش شغلی موجود در سازمان و نظارت کلینیکی بر اجرای استاندارد های آموزشی در مراکز آموزشی سازمان از جمله اهداف و استراتژی های دیگر است که در راستای سند چشم انداز 20 ساله و سایر اسناد بالا دستی از سوی این اداره کل دنبال می شود.
استاندار سمنان در این آیین، نقش فنی و حرفه ای را در ایجاد اشتغال و کاهش فقر مهم دانست و گفت: بیش از 35 درصد از بیکاران کشور را دانش آموختگان دانشگاهی و مراکز علمی تشکیل می دهند.
محمدرضا خباز مهارت آموزی به دانش آموختگان دانشگاهی را به عنوان یک ضرورت دانست و گفت: فنی و حرفه ای استان باید با آموزش مهارت سهم خود را در ایجاد اشتغال و کاهش بیکاری به خوبی انجام دهد.
7470/6026/

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «از هشت سند استاندارد جدید فنی وحرفه ای استان سمنان رونمایی شد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات