مزیت های نسبی دانشگاه ها برای ورود به عرصه بین الملل مشخص شود

به گزارش خبرنگار گروه علمی ایرنا، دکتر عباس صدری عصر یکشنبه در آئین دومین همایش بین المللی شدن و جشنواره روز بین المللی دانشگاه خوارزمی درسخنانی تاکید کرد: ورود دانشگاه‌ها به تمامی حوزه ها در عرصه بین الملل ضروری نیست.
وی افزود:اگر جایگاه دانشگاه های کشورمان در عرصه مدیریت دانش تعریف شود، ورودمان در عرصه بین الملل بسیار تاثیر گذار خواهد بود.
رئیس دفتر منطقه ای آیسکو در ایران با تاکید براینکه، ورود دانشگاه ها به عرصه بین الملل نیازمند تدوین مبانی نظری و دکترین است، تعریف مزیت های نسبی دانشگاهها برای ورود به عرصه بین الملل را مورد تاکید قرار داد.
وی با بیان اینکه، نخستین گام در جهت بین‌المللی شدن دانشگاه ها مستندسازی است، پرداختن به بحث های بین رشته‌ای را مورد تاکید قرار داد گفت: ما باید در عرصه بین الملل دانشگا‌ه‌های همگن خود را برای تعامل شناسایی کنییم.
صدری در ادامه با با اشاره به تجربیات کاری خود در دفتر آیسسکو در طول سال های گذشته گفت: بین المللی سازی نظام آموزشی ما نیازمند تعریف یک چارچوب نظری است، ضمن اینکه تقویت مبانی انقلابی، اسلامی ، ایرانی و همچنین پرداختن به مشترکات انسانی در این عرصه موثر است.
در ابتدای این آئین که باحضور دکتر سالار آملی قائم مقام وزیر علوم و همچنین سیدعباس عراقچی معاون وزیر امور خارجه همراه بود، رئیس دانشگاه خوارزمی در سخنانی با تاکید براینکه، علم از حدود جغرافیایی و سیاسی برخوردار نیست، از تدوین نقشه راه برای بین المللی شدن دانشگاه خوارزمی خبر داد.
محمدعلی سبحان‌الهی گفت: سیاست دانشگاه خوارزمی در حال حاضر بر اساس برنامه‌های بالادستی کشور تقویت هرچه بیشتر تعاملات بین‌المللی است و این موضوع در سند راهبردی دانشگاه تعریف شده است.
رئیس دانشگاه خوارزمی در ادامه اظهارکرد: دانشگاه‌ها موظف به تدوین پیوست های آموزشی، پژوهشی و تحقیقاتی در کنار قراردادهای اقتصادی و صنعتی می باشند.
دومین همایش روز بین المللی شدن دانشگاه خوارزمی عصر یکشنبه با حضور سالار آملی قائم مقام وزیر علوم، سیدعباس عراقچی معاون وزیر امورخارجه وهمچنین برخی از رایزنان فرهنگی کشورهای همسایه با همکاری انجمن علمی روابط بین الملل و انجمن ترویج علم در ایران برگزار شد.
دومین جشنواره روز بین المللی شدن دانشگاه خوارزمی 8 و 9 خرداد در این دانشگاه برگزار می شود.
علمی **1836**1440

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-علمی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مزیت های نسبی دانشگاه ها برای ورود به عرصه بین الملل مشخص شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات