۵۵ درصد مدارس استان کرمانشاه هوشمند نیستند/لزوم تامین اعتبار

به گزارش خبرنگار مهر، عصر امروز یکشنبه نخستین نشست شورای آموزش و پرورش استان کرمانشاه در سال ۹۵ با حضور معاون وزیر در محل استانداری کرمانشاه برگزار شد.

در این جلسه مسئول فناوری اطلاعات آموزش و پرورش استان کرمانشاه در خصوص هوشمندسازی مدارس در استان بیان کرد: مراحل هوشمندسازی مدارس در استان شامل مرحله نیمه الکترونیک، الکترونیک، نیمه هوشمند، هوشمند و هوشمند است.

مدارس هوشمند دانش آموز محور است

خدایاری با اشاره تفاوت‌های مدارس سنتی با هوشمند گفت: در مدارس سنتی برنامه درس محدود به کتاب است و روش تدریس معلم محور بوده و آموزش شنیداری مورد توجه است اما در مدارس هوشمند تدریس محدود به کتاب نیست و دانش آموز محوری ملاک است و روش آموزش شنیداری و دیداری می‌باشد.

وی با بیان اینکه تمام مدارس استان به پورتال همگام وصل هستند، افزود: ۵۵ درصد مدارس استان هوشمند نیستند.

خدایاری با ادامه توضیحات بیان کرد: ۱۳ هزار و ۶۰۰ کلاس در مسیر هوشمندسازی قرار دارند و ۲۶.۲ درصد کلاس‌ها درس هوشمند هستند و برای این مهم به تامین اعتبار نیاز داریم.

وی جایگاه استان کرمانشاه در برخورداری از مدارس هوشمند را رتبه ۱۵ کشور عنوان و اظهار کرد: ۶۰ درصد روند هوشمندسازی مدارس استان در یکی دوسال اخیر صورت گرفته است.

خدایاری افزود: سرورهای اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه با سرورهای HP G۸  و HPG۹ تجهیز شده و تجهیز سرور ۱۰ شهرستان با سرورهای HP G۸  در حال انجام است.

پیگیری برای احداث سالن‌های ورزشی در مدارس استان کرمانشاه

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش کرمانشاه نیز در این جلسه مجموع نیروی انسانی تربیت بدنی آموزش و پرورش استان را ۱۱۰۰ نفر عنوان و اظهار کرد: این نیروها دارای تحصیلات مقطع لیسانس، فوق لیسانس و دکترا هستند و خوشبخاته ۱۸ دبیر و آموزگار تربیت بدنی ما دارای مدرک دکترا و یا دانشجوی دکترا هستند.

سلمان محمدی از حضور ۱۸۰ هزار دانش آموز استان در المپیادهای ورزشی برگزار شده خبر داد و گفت: آموزش و پرورش استان در بحث اخلاق ورزشی رتبه ۵ کشور را دارد و از نظر امتیازات فنی، اخلاقی و فرهنگی هشتم کشور هستیم.

وی با اشاره به وجود ۸۹ مجموعه ورزشی در استان کرمانشاه بیان کرد:  ۲۷سالن سقف کوتاه، ۵۵ سالن سقف بلند، ۱۷ استخر سرپوشیده، ۳ زمین چمن طبیعی و ۱۱ زمین چمن مصنوعی، ۳ پیست دو ومیدانی  و ۱۶ فضای ورزشی روباز داریم.

محمدی سرانه فضای ورزشی سرپوشیده به ازای هر دانش آموز در استان کرمانشاه را  ۲۹ صدم متر مربع و روباز ۱۳ صدم متر مربع در حالیکه استاندارد کشور در سرپوشیده ۳۱ و در روباز ۱۵ صدم متر مربع به ازا هر دانش آموز است.

محمدی از پیگیری برای ساخت سالن‌های ورزشی در مدارس استان کرمانشاه با اولویت مدارس دخترانه خبر داد.

۶ صدم درصد از نوآموزان استان تبعه افغانستان هستند

سرپرست آموزش و پرورش استثنایی کرمانشاه نیز در این نشست پیشگیری از شدت و بروز بیماری و جلوگیری از ایجاد مشکلات رفتاری، جسمانی و بهداشتی را از جمله اهداف اجرای طرح سنجش سلامت دانست و افزود: ۲۹ پایگاه در سطح استان با بهره‌گیری از ۲۱۱ نیروی متخصص کار سنجش را انجام می‌دهند.

مسلم امیری با اشاره به برخی نتایج انجام طرح سنجش سلامت در استان گفت: ۹۳.۶ درصد نوآموزان استان راست دست هستند و میانگین کشوری ۹۳.۲ درصد است.

وی با اشاره به جمعیت ۶ صدم درصد نوآموزان افغانی در استان کرمانشاه گفت: ۹ دهم درصد نیز از اتباع سایر کشورها هستند و به عبارت دیگر ۱۸ نوآموز تبعه افغان و ۲۵ نوآموز از سایر تابعیت‌ها داریم.

امیری بیان کرد: بر اساس نتایج فعلی طرح سنجش سلامت در استان کرمانشاه، ۲.۲ درصد  از نوآموزان دارای مشکل کوتاهی شدید قد و ۳ دهم درصد خیلی بلند بودند در حالیکه میانگین این دو مقوله در کشور به ترتیب ۲.۶ درصد و ۷ دهم درصد است.

وی با اشاره به اجرای طرح سنجش سلامت در میان ۲۷ هزار و ۱۸۰ دانش آموز استان گفت: از این تعداد ۴ هزار و ۱۲۶ نوآموز در پایه اولیه طرح مشکوک به مشکلات بینایی، شنوایی، حرکتی و.... بودند و ارجاع داده شدند.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «۵۵ درصد مدارس استان کرمانشاه هوشمند نیستند/لزوم تامین اعتبار» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات