تقویت انجمن‌های اسلامی مدارس رشد معنویت را در جامعه به دنبال دارد

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی عصر یکشنبه در آئین معارفه و تکریم سرپرست اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان مرکزی در اراک، اظهار داشت: تقویت انجمن های اسلامی دانش آموزان باید مورد توجه مسئولین این حوزه قرار گیرد.

وی افزود: استان مرکزی در زمینه مسائل فرهنگی و آموزشی در کشور باید الگو باشد چرا که در این خطه مردان بزرگی چون امام خمینی(ره)، کربلایی کاظم ساروقی و امیرکبیر پرورش یافته اند.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی بیان داشت: آموزش و پرورش به عنوان چراغ راهنما و پل انتقال ارزش ها از دیروز به امروز و امروز به آینده، باید با حساسیت عمل کنند و در حفظ و صیانت و گسترش ارزش های اسلامی بکوشند.

دری نجف آبادی با اشاره به شیطنت ها و توطئه های دشمن و ایجاد فضای مسموم در عرصه های مجازی گفت: اینجا است که انجمن های اسلامی و امور تربیتی باید با دقت و وسواس، کارها را پیگیری و ساماندهی کنند و اگر نوساناتی در امور تربیتی دیده می شود بازنگری و ساماندهی شود.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی ادامه داد: انسان سازی برای نظام اسلامی بسیار مهم است و جوانان با کرامت و صداقت که همه آنها در حفظ و حراست از آرمان های مقدس نظام اسلامی کوشا باشند باید تربیت شوند و این جوانان بدانند که انقلاب اسلامی آسان به دست نیامده و این درخت تنومند با خون شهیدان به این مرتبه رسیده است.

وی با اشاره به نقش آموزش و پرورش در خانواده ها افزود: برخی از پدران و مادران خود در خانواده ها ایجاد مشکل می کنند و این آموزش و پرورش است که می تواند در کاهش بسیاری از مشکلات در خانواده ها تاثیرگذار باشد.

دری نجف آبادی اظهار داشت: آموزش و پرورش در عصر حاضر و  شرایط موجود مسئولیت سنگین بر دوش دارند که هر چه تلاش کنند باز هم کم است.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی افزود: در برخی مواقع خانواده ها با مدرسه همسو نیستند و این وظیفه آموزش و پرورش است که خودش را با خانواده ها نزدیک کند و آنها را تحت تاثیر مثبت قرار دهد.

وی در پایان بیان داشت: در شرایط فعلی وظیفه همه دستگاه ها و مراکز فرهنگی و آموزشی بسیار خطیر و سنگین است چرا که جامعه نیاز به تربیت انسان های مومن و متعهد دارد.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تقویت انجمن‌های اسلامی مدارس رشد معنویت را در جامعه به دنبال دارد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات