قوانین مناسب‌سازی در بسیاری از ساختمان‌های عمومی رعایت نمی‌شود

مناسب سازی فضای شهری برای معلولین رئیس دبیرخانه ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب‌سازی با بیان اینکه گلایه اصلی ما از عدم رعایت قوانین مناسب‌سازی برای ساختمان‌های جدیدالاحداث است، گفت: متاسفانه در حال حاضر قوانین مناسب‌سازی در بسیاری از ساختمان‌های عمومی رعایت نمی‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از زنجان، کاظم مومن‌سرایی ظهر امروز در جلسه ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب‌سازی با بیان اینکه با تلاش‌های انجام شده موضوع مناسب‌سازی به صورت بند قانونی در قانون جامع حمایت از معلولان درآمده و از حالت آئین‌نامه‌ای خارج شده است، اظهار داشت: در حال حاضر آئین‌نامه اجرایی این قانون در حال تدوین است.

وی با تاکید بر پروژه ارزیابی 39 دستگاه اجرایی در امر رعایت ضوابط مناسب‌سازی تصریح کرد: در مجموع یک هزار و 200 دستگاه در کشور مورد بررسی قرار گرفتند.

رئیس دبیرخانه ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب‌سازی با اشاره به اینکه طبق بررسی‌های انجام شده بهزیستی کل کشور 68 درصد ضوابط مناسب‌سازی را رعایت کرده است که نسبت به دستگاه‌های اجرایی دیگر از وضعیت خوبی برخوردار بود.

وی به میزان رعایت قوانین مناسب‌سازی در دستگاه‌های اجرایی استان زنجان اشاره کرد و افزود: زنجان نیز با کسب 49 درصد در بخش رعایت مقررات مناسب‌سازی وضعیت مناسبی را دارد این در حالی است که استان یزد با 59 درصد رتبه نخست کشوری را کسب کرده است.

مومن‌سرایی به اهمیت تعریف ردیف بودجه اختصاصی برای امر مناسب‌سازی اشاره کرد و یادآور شد: با اجرایی شدن این امر روند پیگیری و نیز اجرای پروژه‌های مناسب‌سازی سرعت می‌گیرد.

وی با بیان اینکه گلایه اصلی ما از عدم رعایت قوانین مناسب‌سازی برای ساختمان‌های جدیدالاحداث است، بیان کرد: متاسفانه در حال حاضر قوانین مناسب‌سازی در بسیاری از ساختمان‌های عمومی رعایت نمی‌شود.

رئیس دبیرخانه ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب‌سازی با تاکید بر اینکه پروژه بررسی وضعیت شهرداری‌ها در بخش اجرای قوانین مناسب‌سازی در معابر و خیابان‌های سطح شهر عنوان کرد: در چند روز آینده تیم‌های مربوطه برای ارزیابی و بررسی وضعیت در استان‌ها مستقر می‌شوند.

وی به عدم صدور پایان کار برای ساختمان‌هایی که قوانین مناسب‌سازی را رعایت نکرده‌اند٬ اشاره کرد و گفت: شهرداری‌ها نباید پایان کار برای ساختمان‌هایی که مقررات مناسب‌سازی در آنها رعایت نشده ‌صادر کند.

مومن‌سرایی یکی از مشکلات موجود در شهرها را نداشتن اطلاعات لازم در زمینه قوانین و مباحث مناسب‌سازی دانست و یادآور شد: همایش آموزشی در این زمینه برای شهرداری‌ها و کارشناسان برگزار شده و موارد علمی موضوع مورد بحث تشریح می‌شود.

وی به تشویقی‌های در نظر گرفته شده برای شهرداری‌هایی که به موضوعات قوانین مناسب‌سازی خوب پرداخته باشند اشاره کرد و افزود: در این زمینه سه شهردار نمونه انتخاب و به یکی از کشورهایی که مقررات مناسب‌سازی را اجرایی کرده‌اند اعزام شده تا از تجربیات آنها استفاده کنند.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «قوانین مناسب‌سازی در بسیاری از ساختمان‌های عمومی رعایت نمی‌شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات