استان ایلام برای توسعه مراودات با کشور عراق آمادگی لازم را دارد

اتاق بازرگانی رئیس اتاق بازرگانی استان ایلام با ربیان اینکه اتاق مشترک بازرگانی ایلام و عراق تشکیل شود، گفت: استان ایلام برای توسعه مراودات با کشور عراق آمادگی لازم را دارد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ایلام، شعبان فروتن عصر امروز در نشست با حضور هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی و تجار و مدیران استان ایلام با هیئت 16 نفره اتاق بازرگانی از عراق در ایلام، اظهار داشت: استان ایلام و تجار برای توسعه مراودات با کشور عراق آمادگی لازم را دارد.

وی با بیان اینکه ایلام چه درزمینه مشارکتی، چه تجارت و چه تولیدی آمادگی لازم را برای همکاری با کشور عراق دارد، افزود: استان ایلام در تمامی زمینه‌ها کشاورزی، گردشگری، صنعت و معدن و بازرگانی در تمامی بخش‌ها زمینه فعالیت با کشور عراق را دارد.

رئیس اتاق بازرگانی استان ایلام عنوان کرد: کشور عراق جزو کشورهای دوست و همسایه ماست و روابط اقتصادی ایران و عراق و ایلام با کشورهای هم‌جوار وجود داشته است و به دنبال توسعه کارها هستیم.

وی گفت: ما در استان ایلام واحدهای تولیدی را داریم که آمادگی لازم برای سرمایه‌گذاران عراقی به منظور مشارکت در تولید را دارند.

فروتن خاطرنشان کرد: همچنین در زمینه خدمات فنی مهندسی نیز می‌توانیم با عراقی‌ها همکاری داشته باشیم. البته لازم است که اتاق بازرگانی مشترک  ایلام و استان‌های هم‌جوار عراقی ایجاد شود.

 رئیس اتاق مشترک عراق و ایران نیز در این نشست اظهار داشت: ما برای هرگونه همکاری با ایران آماده هستیم.

رسول الحمدانی افزود: کشور ایران شرایط خوبی برای تأمین مایحتاج کشور عراق دارد و خوشحالیم که دو کشور ارتباط خوبی به‌ویژه در مسائل اقتصادی با هم دارند.

رئیس اتاق مشترک ایران و عراق خاطرنشان کرد: استان ایلام جزو استان‌های خوب کشور ایران است که ظرفیت تجاری و اقتصادی و مرز خوبی دارد.

وی گفت: تجار ایلامی و عراقی هم رابطه خوبی با هم دارند و از هرگونه کاری که سبب افزایش مراودات شود استقبال می‌کنیم.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «استان ایلام برای توسعه مراودات با کشور عراق آمادگی لازم را دارد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات