وزیر خارجه عربستان: ایران با حمایت از تروریسم، خود را در جهان منزوی کرده است

وزیر خارچه عربستان در اظهاراتی فراتر از حد و اندازه خود به یاوه سرایی در مورد ایران پرداخت. به گزارش نامه نیوز، "عادل الجبیر" –وزیر خارجه عربستان سعودی- در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با "فلیپ هاموند" –همتای انگلیسی خود- با تکرار ادعاهای بی اساس خود گفت: "با انگلیس در خصوص لزوم توقف دخالت های ایران در امور منطقه توافق کردیم." "عادل الجبیر" در یاوه سرایی جدید خود گفت: "ایران با حمایت از تروریسم خود را در جهان منزوی کرده است. این کشور به عربستان و کشورهای حاشیه خلیج، سلاح و عناصر تروریستی ارسال می کند. ما به خاطر جلوگیری از اقدام ایران در تولید سلاح اتمی، از توافق بین المللی در این خصوص حمایت کردیم." وزیر خارجه عربستان گفت: "ایران باید سیاست های خود را تغییر دهد تا جامعه بین الملل نیز نحوه تعامل خود با آن را تغییر دهد. تلاش های این کشور برای قاچاق سلاح به بحرین و یمن ادامه دارد. حضور ایران در عراق چه به درخواست این کشور باشد یا بدون درخواست، امری غیر قابل قبول است. مشکلات این کشور، از دخالت های ایران در آن ناشی شده است." "الجبیر" با طرح ادعاهایی حق به جانب، در خصوص حج گفت: "عربستان هیچ کشوری را از ادای مناسک حج منع نمی کند؛ ایران از امضاء یاداشت تفاهم برای برگزاری حج خودداری کرد. ایران خواستار حق برگزاری راهپیمایی در ایام حج بود. برخی از درخواست های ایران را پذیرفتیم، ولی آنها بازهم از امضاء تفاهم نامه خودداری کردند." "فلیپ هاموند" نیز در این کنفرانس گفت: "با کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس، درخصوص حمایت از دولت وفاق لیبی توافق کردیم."

[ منبع این خبر سایت نامه نیوز-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «وزیر خارجه عربستان: ایران با حمایت از تروریسم، خود را در جهان منزوی کرده است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات