آلمانی‌ها 10 هتل در ایران می‌سازند

ایران و آلمان برای ساخت 10 هتل در مدت 7 تا 10 سال در نقاط مختلف ایران توافق کردند. به گزارش نامه نیوز، در راستای دعوت سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از هلدینگ‌ها و گروه‌های سرمایه گذاری خارجی برای ایجاد زیرساخت‌های گردشگری و احداث هتل در ایران، «پونت چات وال»، مدیر اجرایی گروه هتل‌های "اشتاینگن‌برگر" به همراه گروه مشاوران خاورمیانه خود وارد ایران شد و با مسعود سلطانی‌فر، معاون رییس‌جمهور و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری دیدار کرد.
 
در این دیدار که با حضور سعید شیرکوند، معاون برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری همراه بود، هیأت آلمانی که روز شنبه با هلدینگ‌های هتل‌سازی و بخش خصوصی گردشگری ایران نیز دیدارهایی داشت، برای ساخت 10 هتل با نام تجاری اشتاینگن برگر یا intercity hotel و مشارکت بخش خصوصی جمهوری اسلامی ایران، با معاون ربیس‌جمهور و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری توافق کردند.
 
مسعود سلطانی‌فر در این دیدار با اشاره به اراده و عزم جدی دولت ایران برای رشد و رونق بخش گردشگری، یادآور شد: در طول دو سال گذشته برنامه‌های گسترده‌ای برای رفع مشکلات و موانع موجود در مسیر رونق گردشگری و استفاده از ظرفیت‌های این بخش صورت گرفته است.
 
وی اظهار کرد: تأمین زیرساخت‌های مورد نیاز، حل مشکلات مربوط به تسهیلات ویزا و همچنین توسعه و بازسازی شبکه حمل و نقل هوایی، ریلی و جاده‌ای از جمله مهمترین برنامه‌هایی است که در این حوزه آغاز شده است.
 
سلطانی‌فر افزود: در بخش تأمین هتل و مراکز اقامتی، ایجاد هتل‌های 4 و 5 ستاره و افزایش 3 برابری این هتل‌ها در دستور کار است، بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در 10 سال آینده، باید سالیانه 25 هتل 4 و 5 ستاره به مراکز اقامتی ما اضافه شود.
 
او با بیان این‌که بخش خصوصی داخلی سرمایه‌گذاری در این بخش را آغاز کرده است، گفت: در حال حاضر 170 هتل 4 و 5 ستاره توسط بخش خصوصی داخلی در دست ساخت است، همچنین براساس تفاهم‌نامه‌ای که حدود یک ماه قبل با مسؤولان گردشگری ترکیه صورت گرفت، ساخت 10 هتل 5 ستاره در شهرهای مختلف ایران توسط ترکیه بزودی آغاز خواهد شد، از سوی دیگر در حال حاضر سه هتل توسط سرمایه‌گذاران عرب در شهر مشهد در دست احداث است.
 
معاون رییس‌جمهور همچنین با اشاره به سفر اخیر خود به کشور آذربایجان و همچنین مذاکره با مسؤولان گردشگری این کشور، اظهار کرد: احداث 3 تا 5 هتل توسط آذربایجانی‌ها در مناطقی از ایران که مقصد سفر گردشگران این کشور است، بزودی آغاز خواهد شد.
 
سلطانی‌فر تاکید کرد: با وجود جاذبه‌ها و ظرفیت‌های گردشگری ایران در حوزه‌های مختلف و همچنین وجود قانون حمایت از سرمایه‌گذاران خارجی که به صورت شفاف و جامع، حمایت‌های مورد نیاز از سرمایه‌گذاران خارجی را در خود جای داده است، جمهوری اسلامی ایران، بازار پر رونقی برای سرمایه‌گذاری در بخش گردشگری است.
 
او در ادامه این دیدار به برگزاری همایش مشترک هلدینگ‌های بزرگ گردشگری دنیا با گروه‌های هتلداری ایران اشاره کرد و افزود: این همایش ظرف 3 ماه آینده در ایران برگزار می‌شود.
 
وی همچنین با اشاره به امنیت موجود در ایران، بیان کرد: امنیت به عنوان یکی از زیرساخت‌های مهم در بخش گردشگری معرفی می‌شود و ایران با وجود قرار گرفتن در منطقه‌ای ناامن، از امنیت پایدار و باثباتی بهره‌مند است.
 
سلطانی‌فر ادامه داد: سیاست کلی دولت در برنامه ششم و هفتم توسعه، تمرکز جدی در بخش گردشگری است. تمام تصمیم‌گیرندگان کشور، حمایت، پشتیبانی و همیاری لازم را برای توسعه گردشگری انجام می‌دهند، همچنین در مبانی اقتصاد مقاومتی که توسط رهبر معظم تدوین شده است، استفاده از ظرفیت‌های گردشگری در رشد اقتصادی ایران، جایگاه ویژه‌ای دارد.
 
معاون رییس‌جمهور تاکید کرد: گروه‌های سرمایه‌گذاری خارجی برای سرمایه‌گذاری در ایران مشکلی نخواهند داشت و گروه‌های داخلی بسیار زیادی آماده همکاری و مشارکت با سرمایه‌گذاران خارجی برای احداث هتل در نقاط مختلف ایران هستند.
 
وی همچنین بیان کرد: انعقاد تفاهمنامه‌ای بین گروه هتل‌های اشتاینگن برگر و سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به منظور تعیین نقشه‌ی راه باید دستور کار قرار گیرد.
 
در ادامه این دیدار پونت چات وال، مدیر اجرایی گروه هتل‌های اشتاینگن برگر با بیان این‌که شواهد موجود، پیشرفت ایران در حوزه گردشگری را نشان می‌دهد، گفت: کارشناسان گروه هتل‌های اشتایگن‌برگر در 6 ماه گذشته، چهار بار از ایران و شهرهای مختلف شیراز، اصفهان، تهران و شهرهای دیگر بازدید داشته‌اند و بازار گردشگری ایران را مورد بررسی قرار داده‌اند.
 
وی افزود: این گروه با 70 سال سابقه در این صنعت، آماده ارایه تجربیات خود به دست‌اندرکاران گردشگری در ایران است. زمینه همکاری در حوزه ارائه فناوری، آموزش و ساخت هتل بین گروه هتل‌های اشتایگن‌برگر و سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری وجود دارد.
 
مدیر اجرایی گروه هتل‌های اشتایگن‌برگر آلمان با بیان این‌که تاسیس 10 هتل ظرف 7 تا 10 سال در شهرهای مختلف ایران از مهمترین برنامه‌ها و توافق های صورت گرفته است که بزودی مراحل اجرایی آن آغاز خواهد شد، گفت: این گروه در حال حاضر 120 هتل در شهرهای مختلف 13 کشور جهان دارد و ما امیدواریم تا پایان امسال عملیات ساخت اولین هتل را با این نام تجاری در ایران آغاز کنیم.
 
«چات وال» همچنین اظهار کرد: ایران در این منطقه‌ی ناامن، همچون جزیره‌ای امن و مملو از برترین‌ها، بهترین ها و فرصت‌ها است. این کشور در آینده یک بازار نوظهور خواهد بود.
 
وی در ادامه به مذاکرات و دیدارهای خود با گروه‌های هتلداری ایران اشاره کرد و افزود: مذاکرات مثبت و سازنده‌ای با طرف‌های ایرانی صورت گرفته است و ما به دنبال یافتن شریک تجاری ایرانی برای آغاز ساخت هتل در ایران هستیم.
 
مدیر اجرایی گروه هتل‌های اشتاینگن‌برگر سپس از بستن تفاهم‌نامه با سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استقبال کرد و گفت: امکان تهیه و امضای تفاهم نامه برای روشن شدن زمینه‌های همکاری برای آغاز این روند بسیار مفید و مؤثر خواهد بود.
منبع: ایسنا برچسب ها: آلمان ، هتل ، گردشگری چندرسانه‌ای کیک تولد ٥٠ سالگی عابدزاده/ عکس محل فروش بلیط فینال جام حذفی/ عکس تصویری از «بختک» در یک کتاب بازدید قالیباف و شهردار وین از برج میلاد/ عکس علی ضیا در بازار تهران/ عکس سلفی‌های یک کودک با سرداران سپاه/ عکس تصویری از مسی بر پشت تاکسی!/ عکس اکران فیلم گاوخونی پس از ۱۲ سال/ عکس نظر شمانام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید های ورزشی گاف بزرگ پرسپوليس در جذب بازيكن جديد! مدافع پرسپولیس، ناراضی از رفتن به سپاهان درگیری خلیل زاده با مدیر سپاهان بر سر رضایتنامه و رفتن به پرسپولیس بن بست در جذب پورعلی گنجی و خلیل زاده؛ مذاکره پرسپولیس با جلال حسینی/نظر باشگاه است یا برانکو؟! جشن تولد گرفتن دايي براي كسي كه از پرسپوليس اخراجش كرده بود! پرسپوليس رقيب انصاري را جذب كرد چرا با اعتبار من بازی می کنید؟/ در لیست مازاد پرسپولیس نیستم ستاره پرسپوليس در ليگ انگليس! ترکیب احتمالی استقلال برای فینال جام حذفی نتايج كامل روز دوم مسابقات واليبال انتخابي المپيك/ ايران همچنان در صدر پربازدید های کل اخبار حج 95 منتفی شد/ علی جنتی: وزیر خارجه عربستان بی‌خود می‌گوید که ما در مذاکرات جدی نبودیم واکنش جالب لاریجانی به جمله «به نام خداوند رنگین کمان» یک نماینده زن/ عکس چه کسانی در فراکسیون امید بودند اما به عارف رای ندادند؟ سلفی‌های یک کودک با سرداران سپاه/ عکس درگیری خلیل زاده با مدیر سپاهان بر سر رضایتنامه و رفتن به پرسپولیس علی ضیا در بازار تهران/ عکس تصویری از «بختک» در یک کتاب بازدید قالیباف و شهردار وین از برج میلاد/ عکس ترکیب احتمالی استقلال برای فینال جام حذفی تصویری از مسی بر پشت تاکسی!/ عکس پربازدید ها پربحث ترین عناوین اولتیماتوم پلیس به سازندگان کلیپ‌‌های ماهواره‌ای بازداشت ۸ تهیه کننده کلیپ‌های مبتذل موسیقی در تهران سازمان حج: هیچ تفاهم نامه‌ای با وزارت حج عربستان امضا نشده است بازداشت ۸ تهیه کننده کلیپ‌های مبتذل موسیقی در تهران طلاق به خاطر کلش‌ آف‌ کلنز! جزئیات قتل پسر دایی توسط آقای وکیل در باغ نکا رشته‌های مهارتی کار و دانش اعلام شد توضیح درباره هک شدن سایت اداره‌کل امور مترجمان قوه قضاییه کارتن‌خوابی اجباری در اطراف بیمارستان‌های دولتی+ تصاویر فروش لوازم آرایشی در کافی‌شاپ‌ها! واکنش مشاور رسانه‌ای احمدی نژاد به پیروزی اصلاح طلبان در تهران/ کسانی که قرابت سیاسی با احمدی نژاد را تکذیب می‌کردند، علت شکست را جای دیگری جستجو کنند  (۵۴ نظر) 50 دانش‌آموز دختر یک شهر در هرمزگان، یک شبه ازدواج کردند  (۲ نظر) کدام نماینده بیشترین رای را در انتخابات ادوار مجلس در تهران دارد؟/ از رای 82 درصدی هاشمی تا رای 35 درصدی ناطق نوری+ نمودار  (۱ نظر) سقوط بالگرد اورژانس در استان فارس/ 9 نفر کشته شدند+ اسامی کشته شدگان/ تسلیت وزیر بهداشت  (۱ نظر) علی مطهری: به هر بهانه، افراد را فتنه‌گر ننامیم/ شرط نامزدي احمدي نژاد براي رياست جمهوري محاكمه در دادگاه است  (۱ نظر)

[ منبع این خبر سایت نامه نیوز-پربیننده ها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «آلمانی‌ها 10 هتل در ایران می‌سازند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات