وزیر خارجه لهستان: ایران كشوری است كه مشكلات را حل می كند

به گزارش خبرنگار اعزامي مهر، ويتولد واشچيكوفسكي وزير خارجه لهستان در نشست خبري مشترك با محمدجواد ظريف گفت: ايران براي ما يك همكار مهم اقتصادي است.

وي افزود: ايران كشوري مشكل زا نيست بلكه كشوري است كه مشكلات را حل ميكند.

وزير خارجه لهستان تاكيد كرد: خوشحالم كه پس از سال هاي بسيار زياد انزواي ايران، ايران به عرصه بين المللي بازميگردد.

وي ادامه داد: ايران كشوري است كه هميشه لهستان احترام زيادي براي او قائل است. تمدن ما اروپايي ها هيچ وقت نميتوانست انقدر رشد كند اگر ايران بزرگ نبود.

واشچيكوفسكي تصريح كرد: در جنگ جهاني دوم هزاران لهستاني در ايران پناهنده شدند و ما اين مساله را فراموش نميكنيم و ما از شما بابت اين موضوع سپاسگذاريم.

وزير خارجه لهستان خاطرنشان كرد: پس از مذاكرات هسته اي ايران ما با خوشحالي به ايران به عرصه بين المللي خوش آند ميگوييم و اميدوارم با ايران روابط خوبي داشته باشيم. اميدوارم اين يادداشت تفاهم صفحه جديدي را بين روابط دو كشور بگشايد.

همچنین محمدجواد ظريف نیز در این نشست خبري تاكيد كرد: ايران و لهستان داراي يك سابقه خوب تاريخي هستند.

وي افزود: دو كشور امكانات همكاري گسترده اي دارند و تاريخ مثبت اين همكاري زمينه را براي مردم دو كشور فراهم كرده كه به آينده اميدوار باشند.

ظريف گفت: مردم لهستان در زمان جنگ جهاني كه به ايران آمدند سابقه خوبي از هنر و توانمندي از خود به جا گذاشتند و امروز زمينه همكاري دو كشور وجود دارد.

وزير امور خارجه كشورمان تصريح كرد: امروز علاوه بر مذاكرات دوجانبه همراه با يك هيات بلندپايه اقتصادي به لهستان آمدم. ما زمينه همكاري براي ايجاد ثبات و امنيت و موضوعات اقتصادي در دنياي پيراموني خود داريم.

وي خاطرنشان كرد: با اجراي برجام و رفع تحريم ها زمينه همكاري هاي دو كشور فراهم بوده و موانع برداشته شده است.

[ منبع این خبر سایت مهر-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «وزیر خارجه لهستان: ایران كشوری است كه مشكلات را حل می كند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات