مقاومت و خودباوری راه رسیدن به توسعه پایدار است

حامد علامتی عصر یکشنبه در آیین معرفی مسئول جدید اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان مرکزی ، رویارویی حق و باطل را یکی از ویژگی های عصر ما دانست و افزود: این تضاد در حال نزدیک شدن به مصاف نهایی خود است و هر روز ابعاد جدیدتری در عرصه های مختلف نظامی ، اقتصادی و فرهنگی به خود می گیرد.
وی با بیان اینکه چشم امید رهبری به افسران و فرماندهان جنگ نرم است، اظهار کرد: امروز انجمن های اسلامی دانش آموزان سراسر کشور با ماموریت نیروسازی ، کادرسازی و جریان سازی فعالیت می کنند، زیرا اگر دانش آموزان به سلاح ایمان مجهز شوند در مقابل تمامی هجمه ها بیمه خواهند شد.
وی اضافه کرد: تربیت اقتصادی دانش آموزان، مهارت آموزی و اصلاح الگوی مصرف در دستور کار این اتحادیه قرار گرفته و از دیگر دغدغه های مسئولان در حوزه دانش آمو‌زی ؛ پرورش استعدادهایی است که انقلابی پرورش پیدا کنند و انقلابی بمانند.
دبیرکل اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان کشور گفت: این اتحادیه با دو ماموریت نیروسازی وجریان سازی در حال تلاش است و برای تحقق این اهداف؛ سه محور شامل تقویت بنیه معنوی و معرفتی، تقویت مهارت و تقویت بعد علمی و آموزشی دانش آموزان را در نظر دارد.
علامتی افزود: اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان بر اساس سند تحول بنیادین آموزش و پرورش که دنبال میثاق مشترک همه متولیان امر تعلیم و تربیت است، نقش مکملی برای خود تعریف کرده است.
وی بیان کرد: تربیت دانش آموزان با توجه به رهنمودهای مقام معظم رهبری به عنوان افسران جنگ نرم از برنامه های حائزاهمیت اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان است.
وی اظهارکرد: مقام معظم رهبری افق آینده انجمن اسلامی را به روشنی ترسیم کردند و امسال که به نام اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل نامگذاری شده ، نیروی انسانی یکی از مولفه های اصلی اقتصاد مقاومتی است که امروز در اختیار آموزش و پرورش قرار دارد.
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی نیز ابرازامیدواری کر که : با معرفی مسئول جدید اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان مرکزی ؛ شاهد تحول و الگوی چشمگیری در همکاری های میان اداره کل آموزش و پرورش و اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان برای تحقق مسائل تربیتی و تعمیم آن به کل کشور باشیم.
آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی گفت: در عصری که به مقدسات جسارت می شود، قرآن سوزی و پاره کردن این کتاب آسمانی رواج پیداکرده و امواج جریان های داخلی وخارجی مشغول خباثت هستند، مراکز آفندی و پدافندی ، پیشگیری و صیانتی ، حفاظتی و حراستی می بایست وظایف خود را به خوبی انجام دهند که یکی از این مراکز؛ اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان است.
وی بیان کرد: بسیج، اولیا و مربیان، امور تربیتی، آموزش و پرورش و اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان هر کدام به عنوان بازوهایی برای کادرسازی، نیروسازی، جریان سازی، مهارت آفرینی و آدم سازی برای نظام جمهوری اسلامی ایران تلاش می کنند که باید با برنامه ریزی و تلاش مضاعف بکوشند دین و خداباوری، عشق به امام(ره ) و شهدا و خدمت به مردم و جامعه در دل جوانان را بارور و نهادینه نمایند.
مدیر کل آموزش و پرورش استان مرکزی هم گفت: آموزش وپرورش به عنوان یکی از مجموعه های اثرگذار در روند تغییرات جامعه و تربیت نسل آینده ، همواره مورد توجه قرار داشته است.
شهریار فولادوند افزود: اگر چه مولفه ها و شاخصه های کلی برای تربیت پیش بینی شده است ، اما متناسب سازی تربیت با اقتضائات این حوزه بر اساس هنجارهای اسلامی از ظرافت های کار آموزش و پرورش است.
وی بیان کرد: اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان یکی از چهار تشکل خاص است که طبق قانون حق ورود به آموزش و پرورش را دارد و به دنبال اهداف مشترکی با این نهاد به نفع نظام جمهوری اسلامی است.
وی اظهارکرد: همسویی این اتحادیه با ارکان آموزش و پرورش به ویژه معاونت پرورشی می تواند کمک های موثری در راستای تحقق سند تحول بنیادین آموزش و پرورش در سایه تعامل، همگرایی و همپوشانی لازم ایفا کند.
در این مراسم از خدمات علیرضا انصاری قدردانی و علی جانباز به مدت دو سال به عنوان مسئول اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان مرکزی معرفی شد.
6066/6012

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مقاومت و خودباوری راه رسیدن به توسعه پایدار است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات