گاردین: «جرمی کوربین» نامه همتای رژیم صهیونیستی ‌اش را بی‌پاسخ گذاشت

به گزارش ایرنا، آبزرور افزود: این مساله سبب شده است که بار دیگر جرمی کوربین هدف انتقادها درخصوص نحوه مدیریت یهودستیزی درون‌حزبی‌اش قرار گیرد.
این نشریه افزود: نمایندگان حزب کارگر با بیان اینکه رهبر حزبشان تاکنون پاسخ روشنی را به نامه اسحاق هرتزوگ نفرستاده است، این رفتار را گواه دیگری از عدم‌کفایت کوربین در مدیریت بحران یهودستیزی در حزبش می‌دانند.
آبزرور نوشت: پس ‌از آنکه 'کن لیوینگستون' (عضو ارشد حزب کارگر انگلیس و شهردار پیشین لندن) به دلیل اظهارات جنجالی درباره ارتباط هیتلر و صهیونیسم از عضویت حزب کارگر تعلیق شد، اسحاق هرتزوگ رهبر حزب کارگر رژیم اسرائیل در نامه‌ای به جرمی کوربین نوشت که از مصادیق اخیر یهودی‌ستیزی در حزب کارگر متعجب و نگران شده است.
این نشریه افزود: کن لیوینگستون در گفت‌وگو با شبکه رادیویی در لندن گفته بود: «پس ‌از آنکه آدولف هیتلر در انتخابات سال 1932 میلادی پیروز شد، تصمیم گرفت که یهودی‌ها را به اسرائیل منتقل کند.» اظهاراتی که جرمی کوربین را تحت‌فشار قرارداد تا عضویت وی در حزب کارگر را معلق کند.
آبزرور نوشت: به همین دلیل هرتزوگ از کوربین دعوت کرد تا با هیاتی از حزب کارگر انگلیس به سرزمین‌های اشغالی سفرکرده و از «یدوشم» که در آنجا «یهودیان به‌زور به‌پای مرگ فرستاده می‌شدند» دیدن کند. بااین‌حال پس ‌از آنکه در میان یهودیان مقیم انگلیس شایع شد که «جرمی کوربین» هنوز پاسخ هرتزوگ را نداده است، مقامات حزب کارگر رژیم صهیونیستی نیز تائید کردند که هیچ پاسخی را دریافت نکرده‌اند.
این نشریه نوشت: «وز استریتینگ» نماینده حزب کارگر از منطقه «ایلفورد نورث» که هفته گذشته با جرمی کوربین در خصوص یهودستیزی دیدار داشته است، در این مورد گفت: پاسخ به نامه رهبر همتای حزبی، نشان‌دهنده حسن نیت است، جدای از اینکه مساله یهودستیزی از اهمیت بالایی برخوردار است. اما این رفتار از یک فرد یک‌دنده ای که از ابتدای کار شاهدش بودیم، عادی است.
آبزرور افزود: 'ایان اوستین'، نماینده منطقه «دادلی نورث» نیز عنوان کرد، از اینکه حزبش پاسخی را به اسحاق هرتزوگ نداده متعجب است.
این نشریه اضافه کرد: به دنبال تعلیق کن لیوینگستون، کوربین کمیته‌ای تحقیقاتی را به‌منظور بررسی وضعیت یهودستیزی در حزب کارگر به ریاست «شامی چاکراباتی» فعال یهودی راه‌اندازی کرد. کوربین همچنین هفته گذشته به نمایندگان حزب کارگر اطمینان داد که مقابله با یهودی‌ستیزی را در اولویت قرار داده است.
آبزرور ادامه داد: در همین حال قرارداد «کن لیوینگستون» و «دیوید ملور» مجریان برنامه سیاسی شبکه رادیویی «ال بی سی» نیز پس از 8 سال لغو گردیده است. لیوینگستون که پس از اظهارات جنجالی‌اش شنبه گذشته به‌عنوان میهمان به شبکه 'ال.بی.سی' دعوت‌شده بود، گفت: به من گفتند که قراردادم تمدید نخواهد شد. این در حالی است که قرارداد من یک‌ساله است و تا ماه آگوست ادامه دارد.
این نشریه نوشت: بااین‌حال 'جکی والکر'، فعال مدنی و عضو حزب کارگر که به دلیل آنچه اظهارات یهودستیزی خوانده و از عضویت حزب معلق شده بود، رفع تعلیق گردید.
ابزرور افزود: وی در گفت‌وگو با 'بی.بی.سی' گفت: من نژادپرست نیستم اما از حقوق خودم و افرادی که می‌خواهند آزادانه در خصوص امور سیاسی و مسائل مهم تاریخی صحبت کنند دفاع می‌کنم. آزادی بیان سنگ بنای دمکراسی در کشور است.
اروپام**4**ن*1552

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سایر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «گاردین: «جرمی کوربین» نامه همتای رژیم صهیونیستی ‌اش را بی‌پاسخ گذاشت» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات