نابودی بیش از 35 میلیارد ریال داروی قاچاق، تقلبی و غیرمجاز در شیراز

به گزارش دریافتی روز یکشنبه ایرنا از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، حسین نیک نهاد افزود: ارزش ریالی این داروهای کشف شده با ارزش ریالی تمام کشفیات چهار سال گذشته، برابر است.
وی در ادامه بیان بیان کرد که این داروها ازچندین انبار توزیع و پخش، با حمایت معاون دادستان، رئیس دادسرای انقلاب شیراز و همکاری ماموران پلیس مبارزه با قاچاق کالا و ارز و اماکن نیروی انتظامی کشف و جمع آوری شده است.
نیک نهاد، با بیان اینکه بیشتر این داروها شامل داروهای سقط جنین، مخدر و محرک های مغزی، مکمل های چاقی و لاغری و داروهای جنسی است، گفت: عده ای برای کسب منافع مالی بیشتر، سلامت مردم را نشانه گرفته اند و موارد زیادی از شکایت های دارویی در این زمینه دریافت شده است.
معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی شیراز تاکید کرد: استفاده از این داروها و فرآورده ها، سالانه خسارت های جبران ناپذیری را به سلامت مردم وارد می کند و علاوه بر نارسایی پیشرفته کبد و کلیه در بعضی موارد منجربه پیوند کبد و کلیه و حتی مرگ را در پی دارد.
نیک نهاد، با اشاره به آسیب های غیر قابل جبران مصرف این گونه داروها و خطرهای فراوان آنها اظهار داشت: به دلیل بررسی هوشمندانه عرضه دارو ها و مکمل ها در داروخانه ها، مردم تنها از این مراکز اقلام دارویی، مکمل های دارویی و غذایی، مکمل های بدنسازی و سایر فرآورده های دارویی را تامین کنند و از مصرف داروهای قاچاق خودداری کنند و سلامت خود را به خطر نیندازند.
وی در ادامه خاطرنشان شد: در مدت یاد شده، هشت واحد صنفی عرضه و فروش داروهای غیرمجاز، تقلبی و قاچاق در شیراز تعطیل شده است.
نیک نهاد اضافه کرد: به دلیل خطرهای پیش بینی نشده و تاثیرجبران ناپذیر عرضه و فروش این گونه داروها به ویژه بر روی جوانان و نوجوانان، بازرسی های هدفمند از سوی کارشناسان این حوزه افزایش یافته و با همکاری پلیس به صورت گسترده در استان فارس در حال انجام است، با قوت استمرار دارد و متخلفان بدون هیچ ملاحظه ای به مراجع قضایی معرفی می شوند.
6113 /6118 **شبس 1488 **

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-حوادث می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «نابودی بیش از 35 میلیارد ریال داروی قاچاق، تقلبی و غیرمجاز در شیراز» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات