تب مالت یک بیماری خسارت بار است/عوارض روانی تب مالت

به گزارش خبرگزاری مهر، دکترمحمدمهدی گویا در اولین همایش ملی تقدیر از مربیان مردمی آموزش تب مالت که در سالن امام جواد (ع) وزارت بهداشت برگزار شد، گفت: در سال گذشت ۱۰ استان هدف از نظر شیوع تب مالت مورد بررسی عمیق قرار گرفته و ۱۳۰ هزار کارگاه و جلسه آموزشی برای آموزش یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفر از مردم تشکیل شد.

وی با اشاره به اینکه تب مالت در صورت بروز و عدم کنترل زندگی مردم را تحت تاثیر قرار داده و زندگی دامداران را مختل می کند، اظهار داشت: تنوع عوارض بیماری تب مالت از تمام بیماری های عفونی بیشتر است و این بیماری گاهی با عوارض روانی، مننژیت و حتی عوارض قلبی همراه است و موجب ناتوانی های مزمن و بی سروصدا می شود.

گویا افزود: تب مالت یک بیماری مزمن، مرموز، آزاردهنده و خسارت بار برای جامعه است و مردم، تولیدات، موادغذایی و دام ها را دچار آسیب می کند. این بیماری به سادگی قابل تشخیص نیست و بعد از تشخیص هم به سادگی قابل درمان نخواهد بود، این بیماری زندگی بخش مولد کشور را دچار اختلال می کند.

وی ادامه داد: تب مالت با رعایت نکات بهداشتی قابل پیشگیری است و باید در روند تولید، نگهداری، لبنیات سازی و ذبح دام موارد بهداشتی را حتما رعایت کرد.

رئیس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت افزود: این بیماری با تعیین کننده های اجتماعی سر و کار دارد بنابراین برای کنترل این بیماری نیازمند همکاری بین بخشی هستیم.

وی از انعقاد تفاهمنامه با سازمان  عشایر و روستایی به منظور بهبود فعالیت های آموزشی خبر داد و گفت: ارتقای بهداشت جایگاه های دام های سنتی به عنوان یکی از کانون های تب مالت یکی از مهم ترین اقدامات امسال است که امیدواریم منجر به کاهش ابتلا به تب مالت شود.

[ منبع این خبر سایت مهر-سلامت می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تب مالت یک بیماری خسارت بار است/عوارض روانی تب مالت» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات