کارنامه پارسال فرابورس؛ حجم معاملات 59 درصد رشد کرد

بررسی متغیرهای کلان بازار فرابورس ایران در سال 1394 و مقایسه آن با سال 1393 نشان می‌دهد ارزش کل بازار، ارزش و حجم کل معاملات آن به ترتیب 16، 36 و 59 درصد افزایش یافت.
به گزارش ایرنا، پارسال ارزش کل معاملات ثانویه صکوک (ابزارهای مالی اسلامی) نیز افزایش 40 درصدی را تجربه کرد و از رقم 145 هزار و 347 میلیارد ریال به 204 هزار و 65 میلیارد ریال رسید.
در این میان، شاخص کل و شمار نمادهای معامله شده نیز به ترتیب رشد 21 و 12 درصدی را در کارنامه عملکردی خود به ثبت رساندند.
بررسی عملکرد شرکت فرابورس ایران از نظر مالی نیز نشان می‌دهد پارسال مجموع دارایی‌های اصلی شرکت از رقم 774 هزار و 361 میلیون ریال به 993 هزار و 303 میلیون ریال افزایش یافت.
سود اصلی خالص هر سهم نیز با رشد 55 ریالی بالغ بر 591 ریال شد؛ همچنین حقوق صاحبان سهام شرکت از دیگر شاخص هایی است که پارسال رشد معناداری را تجربه کرد و از 683 هزار و 547 میلیون ریال به 860 هزار و 35 میلیون ریال رسید.
قرار است فردا (دوشنبه) مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت فرابورس ایران برای سال مالی منتهی به بیست و نهم اسفند 1394 برگزار شود.
بر اساس گزارش هیات مدیره فرابورس ایران مبتنی بر اطلاعات ارایه شده در صورت‌های مالی، این رکن بازار سرمایه پارسال به اقدام هایی مانند پذیرش پنج فقره اسناد خزانه اسلامی به ارزش 50 هزار میلیارد ریال، تامین مالی 150 هزار میلیارد ریالی فرابورس، پذیرش 23 شرکت در بازارهای اول و دوم و عرضه اولیه 15 شرکت دست زد. 
تصویب دستورالعمل بازار شرکت‌های کوچک و متوسط، تصویب اساسنامه و امیدنامه صندوق‌های سرمایه‌گذاری جسورانه (وی.سی-VC)، افزایش تعاملات بین‌المللی و بین سازمانی، طراحی شاخص‌ها و بهبود فرایندهای عملیاتی بازار، نظارت بر ناشران و اعضا، توسعه فناوری و تدوین و تالیف گزارش‌های کاربردی دیگر اقدام های عملکردی فرابورس ایران در سال 1394 بود. 
فرهنگ‌سازی، اطلاع‌رسانی و ارتباطات، تلاش برای توسعه‌یافتگی و افزایش ضریب نفوذ بازار و تدوین و بازنگری و تجمیع دستورالعمل‌های مختلف نیز در فهرست عملکرد این شرکت به چشم می خورد.

[ منبع این خبر سایت تابناک-پربازدیدها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «کارنامه پارسال فرابورس؛ حجم معاملات 59 درصد رشد کرد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات