خلاصه و داستان فیلم فروشنده اصغر فرهادی · -آکا

سایت بیوگرافی،زندگینامه مشاهیراخبار بازیگران،اخبار چهره ها،دنیای ستاره ها

آکاایران: فیلم فروشنده جدیدترین ساخته کارگردان بنام ایرانی اصغر فرهادی است که با حضور در جشنواره کن امیدواریم بتواند جوایزی را دریافت کند.


به گزارش آکاایران: خلاصه ای از داستان این فیلم را در ادامه می خوانید


,داستان فیلم فروشنده,خلاصه فیلم فروشنده اصغر فرهادی,دانلود فیلم فروشنده,[categoriy]

خلاصه و داستان فیلم فروشنده اصغر فرهادی ·

خلاصه و داستان فیلم فروشنده اصغر فرهادی · -آکاداستان فیلم فروشنده,خلاصه فیلم فروشنده اصغر فرهادی,دانلود فیلم فروشنده,فیلم فروشنده فرهادی,بازیگران فیلم فروشنده,زمان اکران فیلم فروشنده

آکاایران: خلاصه و داستان فیلم فروشنده اصغر فرهادی ·


فیلم فروشنده جدید ترین فیلم اصغرفرهادی فیلمی ماجرایی است و به یک زندگی خانوادگی می پردازد مانند فیلم قبلی اصغرفرهادی که به زندگی یک زوج می پرداخت و جدایی نادر از سیمین نام داشت.در پس ماجرای فیلم اما یک ماجرای اخلاقی و احساسی نیز جریان دارد که بخوبی توسط فرهادی با کارگردانی درخشانش سینمایی شده و بدون شک کار با ارزش دیگری از اوست حتی اگر جایزه ای در کن به دست نیاورد.


این فیلم با استقبال بسیار خوب بینندگان و منتقدان خارجی و ایرانی حاضر در جشنواره فیلم کن مواجه شده است و نقد های بسیار خوب و مثبتی در باره آن نوشته شده است. در این زمینه نشریه ورایتی با انتشار نقدی مثبت بر آن داستان فیلم را به نحوی باز گو کرده که خواندنی است.


داستان فیلم فروشنده به کارگردانی اصغر فرهادی


داستان از این قرار است که  آپارتمانی در تهران در حال فرو ریختن است و ساکنان آن از جمله زوج متاهلی که شخصیت های اصلی داستان اند، عماد (شهاب حسینی) و رعنا (ترانه علیدوستی)، برای نجات جان خود با عجله در حال فرار از خانه اند.  در پایان خانه سر جایش ثابت می ماند، با ترکی عمیق بر روی دیوار که منجر به نشت گاز می شود. عماد و رعنا مجبور می شوند که خانه ی تازه ای پیدا کنند. آنها سریعاً می روند به واحد بزرگ ولی قدیمی خانه ای که در نزدیکی همان جا واقع است. اما ظاهراً ردپای ناخوشایندی از گذشته ی خانه هنوز باقی مانده. مستأجر قبلی نیمی از اثاثش را جا گذاشته و حاضر نشده که برای بردنشان بیاید. وقتی که علتش را می پرسند، در جواب معلوم می شود خانم مستأجر، آن طوری که در بیان مردم تهران رایج است، با مردهای زیادی پریده، به بیان دیگر روسپی بوده. نق نق ها شروع می شود و بعد از آن اتفاقی می افتد که سبب نادیده گرفتن موضوعی سیاه تر می شود. رعنا در خانه تنها است و می شنود که کسی وارد خانه شده. به تصور این که عماد است شروع می کند به حرف زدن، اما عمادی در کار نیست.


شب همان روز عماد به خانه برمی گردد و وقتی که از پله ها بالا می رود، ردپای خونی در راه پله ها به چشمش می خورد و همسرش را در حالی می بیند که وقتی زیر دوش بوده، توسط کسی که وارد خانه شده به سرش ضربه خورده. در بیمارستان سرش را بخیه می زنند و معلوم می شود که مشکل جشمی خاصی ندارد. به غیر از این که اوضاع کلاً خوب نیست. چنین اتفاقاتی پیش می آید و آدم های خوب در شهرهای بزرگ ممکن است که مورد حمله قرار بگیرند. اما آنچه که بر سر رعنا آمده، خوبی ذاتی اش را تحت تأثیر قرار می دهد. رعنا وحشت کرده…حالت تدافعی هم بهش دست داده. از عماد که معلم ادبیات دبیرستان است می خواهد تا کارش را رها کند و در خانه پیشش بماند… اما از طرف دیگر هم می خواهد که تنها باشد. رعنا مجموعه ای از تنش ها و فراتر از آن مجموعه ی تناقضات است. از سر تنش و استرس شروع می کند به پرخوری. عماد در قالب جوانمردی تمام عیار ظاهر می شود که فقط به دنبال آرامش و حمایت از همسرش است. اما اوضاع وقتی به هم می ریزد که احساسات زنانه ی غیرمنطقی رعنا این اجازه را به او نمی دهد و عماد هم طاقتش تمام می شود.


در فیلم فروشنده بازیگرانی همچون شهاب حسینی، ترانه علیدوستی، بابک کریمی، حضور دارند.

[ منبع این خبر سایت آکاایران-بیوگرافی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «خلاصه و داستان فیلم فروشنده اصغر فرهادی · -آکا» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات