تشکیل کارگروه مشترک اوقاف و ثبت اسناد مازندران برای شتاب بخشیدن به سندارشدن موقوفات

این کارگروه با حضور مدیران کل دو دستگاه اجرایی و روسای ادارات شهرستانی برگزار و راهکارها و موانع موجود برسر راه سندار شدن موقوفه های استان بررسی و تصمیم گیری شد.
مدیرکل اوقاف و امورخیریه مازندران در این کارگروه گفت : تشیکل این کارگروه و تصمیم های عملیاتی آن در شهرستان ها باعث شتاب بخشیدن به روند صدور سند مالکیت برای بقاع متبرکه و موقوفه های استان خواهد شد.
حجت الاسلام ستار علیزاده افزود : پارسال با پیگیری های انجام شده برای 746 موقوفه و بقاع متبرکه به مساحت بیش از 20 هزار هکتار و 20 هزار رقبه در استان سند مالکیت صادر شد که درمقایسه با سال 93 افزایش هفت درصدی داشته است.
وی با بیان اینکه از مجموع حدود 13 هزار موقوفه و حدود 180 هزار رقبه وقفی در مازندران تاکنون برای حدود 60 درصد آنها سند مالکیت از سوی اداره کل ثبت اسناد استان صادر شده است ، گفت : با روند فعلی و تعاملی که برای صدور سند مالکیت در استان وجود دارد ، می توان برای سنددار شدن باقی مانده موقوفه های استان امیدوار بود.
مدیرکل ثبت اسناد و املاک مازندران هم در این نشست با اشاره به اینکه شهرستان های آمل، بابل، قائمشهر و ساری در صدور سند مالکیت موقوفات توانستند نسبت به شهرهای دیگر بهترین عملکرد را داشته باشند، گفت: برای امسال این اداره کل در تلاش است تا حدود 9 هزار رقبه وقفی استان را سند دار کند.
محمدحسن بهادر افزود : اداره کل ثبت اسناد و املاک مازندران تا پایان سال 93 برای بیش از 41 هزار هکتار از عرصه بقاع متبرکه و موقوفات و در سال 94 نیز برای بیش از 20 هزار هکتار دیگر سند صادر کرد.
در این نشست همچنین روسای اداره های اوقاف و امورخیریه و نیز ثبت اسناد و املاک شهرستان های مازندران هر یک در خصوص موانع و مشکلات اداری و نیز قانونی برخی پرونده ها در مراحل سنددار شدن صحبت کردند.
7327/1654

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تشکیل کارگروه مشترک اوقاف و ثبت اسناد مازندران برای شتاب بخشیدن به سندارشدن موقوفات» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات