بدون مشارکت روسیه مبارزه جدی علیه تروریسم وجود ندارد

به گزارش ایرنا، «ساندا راشکوویچ ایویچ» روز یکشنبه طی یک میز گردی در بلگراد افزود که تحریم اتحادیه اروپا علیه روسیه اشتباه و زیان آور در روابط این اتحادیه با روسیه است.
وی در ادامه به تقویت بیشتر روابط صربستان و روسیه و بخصوص افزایش حضور رسانه ای روسی در این کشور تاکید کرد.
راشکوویچ ایویچ، پایه و اساس نزدیکی صرب ها و روس ها را فقط برمبنای اسلاو بودن و مذهب ارتدکس ندانست و گفت که در حقیقت این روابط بر این پایه استوار است که روسیه هرگز صرب ها را بمباران نکرده و از صربستان نیز خواستار بخشی از قلمرو آن نشده است.
رهبر حزب دموکراتیک صربستان همچنین به فروپاشی یوگسلاوی سابق اشاره کرد و گفت که کشورهای غربی در آن زمان از کرواسی و اسلوونی و فدراسیون در چارچوب بوسنی و هرزگوین حمایت کردند و صرب ها متحد طبیعی خود را در روسیه دیدند.
حزب دموکراتیک صربستان در ساختار جدید پارلمان که به زودی تشکیل می شود 13 کرسی خواهد داشت.
صربستان در حالی که به سوی عضویت در اتحادیه اروپا گام بر می دارد و تلاش می کند قوانین خود را با استانداردهای این اتحادیه تطبیق دهد، در همین حال با روسیه در تمامی زمینه ها روابط سنتی خوبی دارد.
صربستان به علت موقعیت جغرافیایی- سیاسی خاص خود، برای آمریکا، اتحادیه اروپا و فدراسیون روسیه اهمیت زیادی دارد و با آگاهی از این امر، سعی می کند با روسیه و غرب همزمان ارتباط داشته باشد.
صربستان از نظر اقتصادی با توجه به سیاست بازی که در قبال تمامی کشورها دارد، اکنون در مسیر بهبود اقتصادی و پیشرفت و زیرساختی بهتر در حال حرکت است و در این مسیر در زمینه صنایع با کشورهای اتحادیه اروپا از جمله آلمان، ایتالیا، فرانسه و از طرف دیگر در زمینه های انرژی با روسیه و در دیگر زمینه ها با چین، ژاپن و امارات متحده عربی و دیگر کشورها در خاورمیانه و آمریکای لاتین همکاری گسترده ای دارد.
اروپام**436**شبس 1488 **

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «بدون مشارکت روسیه مبارزه جدی علیه تروریسم وجود ندارد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات