ایران و انگلیس یادداشت تفاهم همکاری حمل و نقل ریلی امضا کردند

ایران و انگلیس یادداشت تفاهم همکاری حمل و نقل ریلی امضا کردند

پایگاه اطلاع رسانی دولت/ معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیر عامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران که به منظور دیدار و انجام مذاکرات دوجانبه به همراه هیاتی لندن سفر کرده است، یک یادداشت تفاهم همکاری در زمینه حمل و نقل ریلی با همتای انگلیسی خود به امضا رساند.

در این یادداشت تفاهم که با هدف توسعه سیستم راه آهن جمهوری اسلامی ایران از طریق تبادل دانش و تکنولوژی در بخش ریلی به امضا رسید، زمینه های همکاری دو کشور در قالب مدیریت فرایند ها و سیستم های حمل و نقل ریلی و نیز مدیریت فنی و تکنولوژی راه آهن، مورد تاکید قرار گرفته است.

براساس گزارش سفارت جمهوری اسلامی ایران ، مدیر عامل راه آهن کشورمان در جریان سفرش به لندن، همچنین با دو تن از معاونین وزارت حمل و نقل انگلیس دیدار و ضمن اشاره به برنامه ها و اقدامات صورت گرفته در زمینه ارتقای جایگاه حمل و نقل ریلی و جابجایی مسافر و بار در کشور ، فرصت های کم نظیر سرمایه گذاری در این بخش را برای طرف انگلیسی مورد تشریح قرار داد.

طرف انگلیسی نیز با اشاره به جذابیت های ایران برای همکاریهای تجاری و اقتصادی ، نسبت به توسعه مناسبات در حوزه حمل و نقل ریلی با کشورمان ابراز علاقه مندی نمود.

امضای یادداشت تفاهم همکاری های حمل ونقل ریلی میان تهران و لندن متعاقب سفر فروردین ماه گذشته 'روبرت گودویل' معاون وزیر حمل و نقل انگلیس به ایران صورت می گیرد.

گفته می شود انگلیس علاقه مند به گسترش همکاری لندن و تهران در حوزه های حمل ونقل بویژه حمل و نقل ریلی و قطارهای سریع السیر و نیز در حوزه های زیر ساخت چون بخش های فرودگاهی و هوانوردی است.

[ منبع این خبر سایت نامه نیوز-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ایران و انگلیس یادداشت تفاهم همکاری حمل و نقل ریلی امضا کردند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات