آخرین تحولات جبهه نبرد در رقه و حلب

نقشه سوریه خبرنگار تسنیم از کشته شدن شماری از عناصر گروه‌های مسلح و تروریست در جریان نبرد با یکدیگر و درگیری‌ها در ریف شمالی شهر رقه مقر اصلی داعش خبر داد.

خبرنگار خبرگزاری تسنیم از سوریه گزارش داد: درگیری های شدیدی بین گروه موسوم به "نیروهای دموکراتیک سوریه" و گروه تروریستی داعش در اطراف شهرک الهیشه در ریف شمالی رقه در جریان است. این درگیری ها همزمان با نبرد بین گروههای مسلح و گروه داعش در اطراف شهر اعزاز واقع در شمال شهر حلب است. در این درگیریها از خودروهای بمبگذاری شده استفاده شده و دهها نفر از دوطرف کشته یا زخمی شده اند.

منابع میدانی از ورود حدود 70 خودروی حامل نیروهای گروه نیروهای دموکراتیک سوریه به شهر عین عیسی در ریف شمالی رقه برای تقویت نیروهای خود جهت مقابله با گروه داعش سخن گفتند. در مقابل، گروه داعش نیرو و تجهیزات تقویتی از شهر رقه به ریف شمالی آن برای مقابله با نیروهای دموکراتیک سوریه اعزام کرد.
در همین حال، برخی خبرها از کشته شدن "فیصل البلو" مسئول گروه داعش در ریف شمالی رقه به همراه عمر العکال یکی از همراهانش در حمله یک فروند پهپاد در جاده رقه به حزیمه حکایت دارد.

در شهر حلب در شمال سوریه نیز، نبردها در اطراف شهرک مارع در ریف شمالی این شهر بین عناصر گروه مسلح موسوم به "ارتش آزاد" و گروههای هم پیمانش از یک طرف و گروه داعش از سوی دیگر ادامه دارد. صفوف گروههای مسلح در اطراف شهر اعزاز با نزدیک شدن گروه داعش به این شهر دچار تشتت و سردرگمی شده است.

یک منبع در گروه مسلح ارتش آزاد اعلام کرد که پنج خودروی بمبگذاری شده گروه داعش از زمان آغاز حمله این گروه به شهرک مارع در روز گذشته منهدم شده است. در مقابل پایگاههای نزدیک به گروه داعش نوشتند که این گروه چهار خودروی بمبگذاری شده را در میان تجمع عناصر گروه مسلح ارتش آزاد و گروههای همپیمان آن در اطراف شهرک مارع منفجر کرد که به کشته شدن 20 نفر از عناصر ارتش آزاد منجر شد.

همزمان گروه وابسته به معارضان خارج نشین نظام سوریه موسوم به "دیدبان سوریه" اذعان کرد که 10 عنصر ارتش آزاد و 16 عنصر گروه داعش در جریان نبردهای دوطرف در اطراف شهرک مارع - هنگام تلاش داعش برای کنترل بر این شهرک- کشته شدند.

در همین حال، چند راکت به محله‌های مسکونی جنوبی شهرک الزهراء در ریف شمالی شهر حلب اصابت کرد. گروههای مسلح این راکت ها را از شهرک های اطراف به شهرک الزهراء شلیک کردند. چهار نفر از جمله دو کودک در اثر اصابت چند راکت به ساختمانهای مسکونی در محله های شیخ مقصود و الاشرفیه و السلیمانیه در شهر حلب شهید و 18 نفر دیگر زخمی شدند.

در ریف غربی درعا در جنوب سوریه نیز، هفت فرد مسلح ارتش آزاد و گروههای هم پیمان آن در جریان درگیری با عناصر گروهک موسوم به "تیپ شهدای یرموک" وابسته به داعش کشته شدند.

همزمان، ارتش سوریه یک دستگاه خودروی حامل گلوله های سنگین و مواد منفجره را در ریف جنوبی شهر السویداء مصادره کرد. این مهمات برای گروههای تروریستی در منطقه البادیه الشرقیه ارسال شده بود.

در شهر دیرالزور در شمال شرقی سوریه نیز، "ابراهیم العبید الصاری" ملقب به "برهش ابو اکرم" از سران گروه ترورستی داعش در جریان درگیری با ارتش سوریه در این شهر کشته شد.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «آخرین تحولات جبهه نبرد در رقه و حلب» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات