مگر فاصله ی گرگان با نیشابور بیش از ۴۹۳ کیلومتر است؟

مگر فاصله ی گرگان با نیشابور بیش از ۴۹۳ کیلومتر است؟ وبلاگ > مردانی، ناصر - ناصر مردانی

در چند هفته ی اخیر کنسرت های شهرام ناظری و کیهان کلهر در شهر نیشابور لغو شده اند. در این رابطه چند سوال مطرح می کنیم تا شاید کمکی باشد به یافتن ریشه های هجوم موسیقیایی به شهر نیشابور. آیا حضرات موسیقی پاسخگو خواهند؟
اول اینکه چرا آقایان اهل موسیقی گیر داده اند به نیشابور؟ خب بروند در شهرهای دیگر کنسرت اجرا کنند. اصلا بروند وسط کویر مرنجاب که کمتر در حوزه ی عملیاتی نهادهای کنسرت تعطیل کن هستند، برنامه اشان را اجرا کنند. چه اصراری است به برگزاری موسیقی در وسط شهرها؟

سوال دوم اینکه اصلا چرا از شانس بد موسیقی دان ها عطار نیشابوری شد؟ یا اگر نیشابوری است چرا در هنگام مرگ کمی تا قسمتی به سمت مناطق مرکزی کشور متمایل نشد تا مثلا در گرگان جان به جان آفرین تسلیم کند؟ توضیح اینکه کنسرت کیهان کلهر در گرگان برگزار شد و فاصله ی این شهر با نیشابور فقط ۴۹۳ کیلومتر است. آیا عطار با نیشابور عناد خاصی داشته که خود را در این شهر به خاک سپرده تا موجب این همه مکافات بشود؟

سؤال سوم اینکه لطفا شما به سر و شکل هر دو نفرِ جنابان کلهر و ناظری دقت بفرمایید! آیا سبیل های مشابه و انبوه حضرات نشان از برنامه ریزی شده بودن حرکت های این دو نفر ندارد که قرار گذاشته اند در نیشابور کنسرت برگزار کنند تا لغو شود؟ آیا این دو عنصر موسیقیایی از یک جا خط نمی گیرند؟ اگر نه پس چرا اینقدر به هم شبیه اند؟ اگر آنها راست می گویند که می خواهند به خاطر عطار در نیشابور برنامه اجرا کنند، بروند مدرک بیاورند که عطار مثلِ خودشان ریش می تراشیده و سبیل پهن می گذاشته؟ مگر همین چند روز پیش نبود که مدارک گنده ای از بعضی از قسمت های خانم معلوم الحالی موسوم به "کیم" در فضای مجازی کشورمان کشف شد که سعی در تشویش اذهان پاک عمومی داشت؟

چهارم اینکه اگر آقایان واقعا به دنبال خواندن اشعار عطار یا نواختن موسیقی برای عطار هستند بیایند بر سر مزار ایشان، تنهایی و با دستان غیر مسلح به ادوات موسیقیایی صدای خود را رها کرده و آواز بخوانند یا اینکه همان طور که اخیرا هم باب شده صدای سازها را با دهن خویش در آورده و به مخاطبین خود عرضه کنند. البته مواظب پرتابه های آب دهن هم باشند تا حقی از سایر شهروندان ضایع نشود. اتفاقا اجرای موسیقی با دست خالی و غیر مسلح به ادوات و تجهیزات موسیقی این شبهه را که آقایان می خواهند به ارزش های این شهر ارزشی حمله کنند را از بین می برد. آیا آن حضرات راضی به این مقدار هستند؟ و چرا تا به حال جوابی به این درخواست که همین الان مطرح شد نداده اند؟!

سؤال پنجم اینکه چرا به جای اجرای موسیقی در انظار عمومی حضرات آثارشان را به صورت سی دی عرضه نمی کنند؟ آیا حتما باید عده ای جمع بشوند و همراه با موسیقی به دست افشانی بپردازند و حرکات شُبهه ناکِ موزون و غیر موزون انجام دهند؟ مگر هدف موسیقی نیست؟ پس چه فرقی می کند اجرا روی صحنه یا سی دی؟ چرا اینقدر اصرار بر اجرا در انظار عمومی دارند؟ تا کی ما باید شاهد حرکات موزون در کنسرت های کیهان کلهر و شهرام ناظری باشیم؟ چرا باید این حرکات در نیشابور انجام شود؟ چرا کسی پاسخگو نیست؟ آیا شما پاسخگویید؟ بفرمایید؟ آیا هستید؟ چرا جواب نمی دهید؟ من می دانم چرا! چون جوابی ندارید که بدهید!

سؤال آخر اینکه اصلا کنسرت موسیقی به چه درد نیشابور می خورد؟ آیا کار ایجاد می کند؟ رفاه ایجاد می کند؟ دردی از درد مردم دوا می کند؟ تازه شنیده شده موسیقی آقایان کلهر و ناظری بیشتر حالت غم و غصه دارد. آیا مردم نیشابور کم غصه دارند؟ جوانان ما نیاز به نشاط و سرزندگی دارند. چرا دست از نیشابور بر نمی دارند این آقایان؟ چه گناهی کرده اند مردم نیشابور که باید چنین عرصه ی تاخت و تاز موسیقی قرار بگیرند؟ اینجاست که باید به تبعیت از استادیوم های فوتبال ندا سر داد که موسیقی حیا کن، نیشابور رو حیا کن. موسیقی حیا کن، نیشابور رو...

[ منبع این خبر سایت خبرآنلاین-وبلاگ می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مگر فاصله ی گرگان با نیشابور بیش از ۴۹۳ کیلومتر است؟» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات