علل پیچیدگی کم نظیر رابطه ایران و عربستان

علل پیچیدگی کم نظیر رابطه ایران و عربستان وبلاگ > خبر وبلاگ - دکتر محمد مسجدجامعی در مطلب تازه خود در وبلاگ نخبگان خبرآنلاین درباره دلایل پیچیدگی رابطه ایران و عربستان نوشته است.

این عضو هیأت علمی دانشکده روابط بین الملل وزارت امور خارجه در آغاز مطلبش نوشته است:

«مشکل بزرگ در فهم تنش موجود در رابطه ایران و عربستان صرفاً سیاسی دیدن مسئله و غفلت از ابعاد دیگر آن است... حال آنکه بُعد سیاسی تنها بخشی از واقعیت است. اصولاً در حال حاضر تحولات منطقه ما به گونه‌ای درآمده که بدون توجه به ابعاد فراوان غیرسیاسی آن نمی توان تصویر صحیحی به دست داد. گویی تمامی تاریخ در منفی ترین شکل آن و تمامی تعارض های دینی و قومی و ملی و فرهنگی در حال کمون زنده و بلکه تشدید شده و به صحنه آمده است. و این پدیده ای است کم نظیر در طول تاریخ جدید.»

این عضو وبلاگ نخبگان خبرآنلاین در ادامه می نویسد:

«سعودی‌ها و شیخ نشین‌های متحدشان باید دریابند که در خلأ حضور ایران‌‍‌ آمریکایی ها و حتی اسرائیلی ها سیاست آمرانه تر و تحکم آمیزتری نسبت به آنان در پیش خواهند گرفت... همچنان که ما هم باید بپذیریم که حضور رژیم کنونی علیرغم تمامی نکاتی که می‌توان درباره‌اش گفت در نهایت به نفع ما و متحدان ما و شیعیان عربستان است. معارضان این رژیم که می‌توانند قدرت به دست گیرند، سلفیان تکفیری هستند و نه هیچ گروه دیگر. یک بار بن لادن گفت که این سرزمین، عربستان، آبستن جهیمان‌های فراوانی است که در آینده برخواهند خاست و عملاً چنین است.»

برای خواندن متن کامل این مطلب، اینجا را کلیک کنید.

 

کلید واژه ها: ایران و عربستان - عربستان -

[ منبع این خبر سایت خبرآنلاین-وبلاگ می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «علل پیچیدگی کم نظیر رابطه ایران و عربستان» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات