معجزه غیرمنتظره گردشگری در یونان

معجزه غیرمنتظره گردشگری در یونان جامعه > میراث فرهنگی و گردشگری - روزنامه توریسم به نقل از گاردین نوشت: رشد دو تا سه برابری گردشگران وارد شده به یونان صنعت گردشگری را به مهم‌ترین بخش اقتصادی این کشور برای بهبود و خروج از بحران 7ساله مبدل کرده است.

وزیر گردشگری یونان آندریاس آندریادیس » گفته است که صنعت گردشگری یونان سال 2015 با دو و حتی سه برابررشد سریع تر از اسپانیا، پرتقال و حتی ایتالیا و فرانسه رشد کرده و نمی دانیم این چه معجزه ای است که درآتن رخ داده است!» وی یاداور شد که یونان برای سال 2016 درانتظار ورود 4.5 میلیون گردشگر تنها برای شهر آتن است.این رونق غیرمنتظره درصنعت گردشگری برای یک اقتصاد گرفتار رکود و وابسته به کمک های اضطراری که به نظر می رسید دریک بن بست مالی دایمی قفل شده، حقیقتا حیاتی است. طبق آمارهای موجود درسال 2015 حدود 23.5 میلیون گردشگر از یونان دیدار کردند که به معنی تولید بیش از 14.2 میلیارد یورو و همچنین به معنی رشد 24 درصدی تولید ناخالص داخلی دراین کشور است.یونان احتمالا تا پایان سال جاری می تواند بیش از 25 یا 27.5 میلیون گردشگر جذب کند که تقریبا دو برابر جمعیت این کشور است. اکنون بهبود اقتصاد یونان تا حد بسیار زیادی وابسته به عملکرد این صنعت است. ناظران علت مهم این رشد بی سابقه و غیر منتظره گردشگری دریونان را آشوب های داخلی در کشورهای تونس، مصر و ترکیه و بسیاری دیگر از مقصدهای مهم گردشگری جهان می دانند که چهره فرهنگی و گردشگری آن ها به دلیل ناآرامی و ناامنی تخریب شده است. این به معنی آسیب شدید اقتصادهایی است که زیر فشار شدید خشونت های داخلی و ناامنی که به آسانی گردشگران را از آن ها دور نگه داشته است.

کلید واژه ها: یونان -

[ منبع این خبر سایت خبرآنلاین-جامعه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «معجزه غیرمنتظره گردشگری در یونان» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات