رویکرد اقتصاد مقاومتی فعال سازی پروژه های تعطیل و نیمه تعطیل است

به گزارش ایرنا هوشنگ بازوند یکشنبه شب در نهمین جلسه اقتصاد مقاومتی استان لرستان با بیان اینکه وزارت کشور برای مشخص شدن وضعیت پروژه های راکد استان تا پایان خردادماه مهلت داده است،افزود: از پروژه های 36 دستگاه اجرایی در استان، بیشترین سهم متعلق به سازمان صنعت و معدن است که ظرف مدت دو سال باید وضعیت 300پروژه در این بخش مشخص شود.
وی اضافه کرد: پروژه ها و برنامه زمان بندی برخی دستگاه ها باید ظرف48ساعت آینده مشخص شود.
بازوند با تاکید بر این که حساب کشی از دستگاهها از اول تیر شروع خواهد شد، گفت: دستگاه های اجرایی استان تا اول تیر مکلف به تهیه گزارش از پروژه ها بوده و با تحویل به سازمان مدیریت و برنامه ریزی باید این پروژه ها را شروع کنند.
وی با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی فرصتی مناسب برای توسعه استان می باشد، گفت: مدیران دستگاه های اجرایی و مردم باید در طرح های اقتصاد مقاومتی مشارکت کنند.
استاندار لرستان با اشاره به اینکه پایه اصلی اقتصاد مقاومتی، راه اندازی مراکز رشد و فن آوری در استان است، تصریح کرد: زیر ساخت های لازم برای انجام طرح ها باید شاخص های مشخصی داشته و باید از ظرفیت راکد، بهترین بهره وری را داشته باشیم.
بازوند با بیان اینکه نیروگاه خرم آباد یکی از مهم ترین پروژهای عمرانی است، گفت: صندوق توسعه ملی یکصدو 98 میلیون دلار،اعتبار اختصاص داده و ضرورت تکمیل و اجرایی شدن عملیات آن تا سه ماه آینده در دستور کار است.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان گفت: طرح تجدید حیات روستاها با مشخص شدن برنامه های اجرایی به گونه ای که بازده زمانی روشنی داشته باشد امکان پذیر است.
محمد اصلانی بیان کرد: در صورت نبود طرح هادی در روستاها، هیچ گونه مدیریتی در اجرای این پروژه وجود نداشته و در صورت عملیاتی شدن این طرح و تعریض روستاها مهاجرت به شهر کاهش می یابد.
رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی لرستان در ادامه ای جلسه گفت: پروژه های 9 دستگاه دولتی تایید شده و تعداد 20 دستگاه نیاز به اصلاح دارد.
علی هادی چگنی با بیان اینکه تعداد 9 دستگاه هنوز پروژه ای را تحویل نداده اند، گفت: به این دستگاه ها برای بار دوم ابلاغیه صادر شده و باید در مدت زمان معلوم، برای تحویل پروژه ها اقدام کنند.
3210/6060

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «رویکرد اقتصاد مقاومتی فعال سازی پروژه های تعطیل و نیمه تعطیل است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات