استاندار: گلستان آماده استقبال از سرمایه گذاران است

به گزارش دریافتی ایرنا، حسن صادقلو عصر یکشنبه در دیدار با چند تن از سرمایه گذاران خارجی افزود که برنامه مدیریت استان برای توسعه، مشارکت است و گلستان آمادگی استفاده از حضور سرمایه گذاران در پروژه ها و طرح های خود را دارد.
وی ضمن استقبال از حضور سرمایه گذاران گروه شرکت های اکو فاینانس و سرمایه گذاران بخش نیروگاهی و گلخانه ای، تصریح کرد: با توجه به تعامل صورت گرفته، ما منتظر ارایه نقشه عملیاتی از سوی سرمایه گذاران هستیم.
استاندار گلستان با اشاره به طرح های اکو فاینانس در ایران شامل نیروگاه های خورشیدی و بادی و همچنین احداث راه آهن، گفت: گلستان با توجه به توانمندی برای ایجاد منطقه آزاد اینچه برون و منطقه ویژه اقتصادی و همچنین در جهت افزایش سطح تولیدات خود در آینده نیازمند برق است و از پروژه های نیروگاه های خورشیدی استقبال می کند.
وی با تاکید بر اهمیت توسعه خطوط ریلی و نقش آن در پیشرفت استان، گفت: راه اندازی کریدور ریلی ایران - ترکمنستان - قزاقستان که ما را به آسیای میانه، چین و روسیه متصل می کند ،نشان دهنده اهمیت حوزه ریلی در توسعه استان است.
صادقلو یادآور شد: محورهای گرگان - مشهد و همچنین گرگان - شاهرود دو مسیری هستند که می توانند با اتصال ریلی ارزش افزوده پیدا کنند.
وی همجنین حضور سرمایه گذاران خارجی در استان را زمینه ساز توسعه صادرات دانست و یادآور شد: این مشارکت اقتصادی، مشارکتی برد- برد محسوب می شود که در آن خارجی ها به فعالیت می پردازند و در عین حال دانش فنی لازم نیز به داخل انتقال می یابد.
همچنین در این دیدار مباحث مربوط به گلخانه های هیبریدی در استان از سوی سرمایه گذار اسپانیایی مطرح شد و استاندار گلستان از سرمایه گذاران خواست برنامه و تقویم عملیاتی خود را جهت شتاب بخشی در امور ارایه کنند.
براساس اعلام استانداری گلستان، در این دیدار مدیران شرکت آرتا رز بین الملل نماینده رسمی گروه شرکت های اکو فاینانس سوئیس و دکتر 'علی بن واری' رییس هیات مدیره و مدیر عامل شرکت اکو فاینانس که در زمینه نیروگاه های خورشیدی و بادی، احداث گلخانه های هیدروپونیک و احداث راه آهن و 'پیتر بارخام' نماینده شرکت KCP هلند و نمایندگان شرکت اسپانیایی که در زمینه گلخانه ای و بذر هیبریدی فعالیت می کنند، نظرات خود را با استاندار گلستان و مدیران استان در میان گذاشتند.
این سرمایه گذاران به دنبال اجرای طرح گلخانه های هیبریدی، تاسیسات گلخانه ای، ساخت نیروگاه و پروژه های راه آهن در گلستان هستند.
1648

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «استاندار: گلستان آماده استقبال از سرمایه گذاران است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات