کارخانه‌های قند 42 میلیارد تومان بدهی به چغندرکاران کرمانشاه دارند/برای پرداخت طلب به وزیر جهاد کشاورزی نامه نوشتم

برداشت چغندر در شیروان - خراسان شمالی مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه با بیان اینکه کارخانه‌های قند ۴۲ میلیارد تومان بدهی به چغندرکاران استان دارند، گفت: برای پرداخت طلب به وزیر جهاد کشاورزی نامه نوشتم.

اسماعیل پرویز‌فر در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه، اظهار داشت: هم اکنون کارخانه‌های قند بیستون و اسلام‌آباد غرب در کرمانشاه و کارخانه‌های قند بنیاد و نقش جهان اصفهان و همچنین کارخانه قند قزوین به چغندرکاران استان کرمانشاه 42 میلیارد تومان بدهی دارند.

مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه بیان کرد: بدهی کارخانه‌های قندی که با کشاورزان چغندرکار این استان قرارداد خرید داشتند به 160 میلیارد تومان رسیده بود که تاکنون کمتر از 75 درصد این بدهی تسویه شده است.

پرویزی فر خاطرنشان کرد: در سال گذشته دولت در راستای بسته حمایتی خود به ازای هر کیلو شکر 300 تومان یارانه برای پرداخت به کارخانه‌های قند تصویب کرد در حالیکه تاکنون این پرداخت انجام نشده و منجر به بروز برخی مشکلاتی برای کشاورزان استان کرمانشاه شده است.

وی با بیان اینکه جهاد کشاورزی استان کرمانشاه برای رفع مشکل مذکور و پرداخت طلب به وزیر جهاد کشاورزی نامه ارسال کرده است، افزود: سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه نیز با خرید شکر از کارخانه‌های قند این استان به نقدینگی این کارخانه‌ها جهت پرداخت بدهی کمک کند.

پرویز‌ی‌فر سطح زیر کشت چغندر قند استان کرمانشاه را 11 هزار هکتار دانست و عنوان کرد: سطح زیر کشت چغندر قند پاییزه که در مناطق گرمسیری کشت آن برای نخستین بار آغاز شد هم اکنون 90 هکتار است.

وی با اشاره به برنامه توسعه سطح زیر کشت چغندر قند پاییزه در مناطق گرمسیری گفت: برای توسعه این سطح به 1000 هکتار به دلیل صرفه‌جویی در مصرف آب و تناوب مناسب با گندم برنامه‌ریزی شده است.

وی بیان کرد: هم اکنون برداشت چغندرقند از مناطق گرمسیری استان کرمانشاه همچون سرپل ذهاب و گیلان‌غرب که پاییز سال گذشته کشت آن آغاز شد شروع شده است.

پرویزی‌فر عملکرد برداشت هر تن چغندر قند در هر هکتار در مناطق سرد و معتدل را 54 تن بیان و اظهار کرد: در مناطق گرمسیری که برای نخستین بار کشت این محصول انجام شده است به دلیل نداشتن تجربه در هر هکتار 45 تا 50 تن برداشت می‌شود.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «کارخانه‌های قند 42 میلیارد تومان بدهی به چغندرکاران کرمانشاه دارند/برای پرداخت طلب به وزیر جهاد کشاورزی نامه نوشتم» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات