بزرگ شدن غیرعادی بافت سینه در مردان -آکا

آموزش بدنسازی ، بدنسازی ،سایت ورزشآموزش بدنسازی و پرورش اندام

آکاایران: البته شاید در کسانی که به طور حرفه ای بدنسازی کار می کنند، وجود عضلات به هم پیچیده و برجسته در همه اندام های بدن، امر عجیبی به نظر نرسد، اما حتی در چنین افرادی نیز اگر افزایش حجم عضلات، به دنبال مصرف داروهای استروئیدی اتفاق افتاده باشد، یک عارضه ناخوشایند تحت عنوان «ژنیکوماستی» یا بزرگ شدن بافت سینه تلقی می شود.


 


 ,بزرگ شدن غیرعادی بافت سینه در مردان,بزرگ شدن بافت سینه٬ سن بلوغ و بروز ژینوماستی٬ عوارض ناشی از هورمون های بدنسازی٬ ژنیکوماستی,بزرگ شدن بافت سینه,[categoriy]

بزرگ شدن غیرعادی بافت سینه در مردان

بزرگ شدن غیرعادی بافت سینه در مردان -آکابزرگ شدن غیرعادی بافت سینه در مردان,بزرگ شدن بافت سینه٬ سن بلوغ و بروز ژینوماستی٬ عوارض ناشی از هورمون های بدنسازی٬ ژنیکوماستی,بزرگ شدن بافت سینه,ژنیکوماستی,سن بلوغ و بروز ژینوماستی,عوارض ناشی از هورمون های بدنسازی,عوارض استروئیدها

آکاایران: بزرگ شدن غیرعادی بافت سینه در مردان


 


به گزارش آکاایران: بروز این عارضه که ناشی از افزایش هورمون زنانه در مردان ، تحت تاثیر تغییرات هورمونی دوران بلوغ، عوامل دارویی یا بیماری های زمینه ای است، می تواند از نظر روانی برای نوجوانان در سنین بلوغ مشکلاتی در پی داشته باشد یا حتی در مواردی نمایانگر بیماری ها و عوارض جدی تری چون بیماری های کبدی، اختلالات تیروئیدی و ناتوانی غدد جنسی یا تومورهای بدخیم باشد.چرا سینه آقایان بزرگ می شود؟


دکتر سیدحسین صمدانی فر، فوق تخصص غدد و متابولیسم و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران در گفت وگو با «جام جم» با تاکید بر این که بزرگی سینه آقایان را با تجمع چربی ناشی از چاق شدن در ناحیه سینه ها (لیپوماستی) نباید اشتباه گرفت، می گوید: البته تشخیص این که بزرگ شدن سینه مردان ناشی از افزایش ترشح هورمون های زنانه است یا خیر، با پزشک متخصص است. این تشخیص هم گاهی به سادگی موثر نیست و باید از سونوگرافی برای تشخیص دقیق بهره گرفت. با این حال از آنجا که هم در بدن آقایان و هم خانم ها هر دو هورمون مردانه و زنانه ترشح می شود، در شرایطی که هورمون زنانه در آقایان، تحت تاثیر عواملی چون بلوغ، مصرف برخی داروها و نیز برخی بیماری های زمینه ای افزایش یابد، بروز نشانه های زنانه، چون بزرگ شدن سینه ها اتفاق می افتد


سن بلوغ و بروز ژینوماستی


دکتر صمدانی فر با اشاره به این که در برخی از نوزادان پسر نیز به علت تماس با هورمون های زنانه مادر (استروژن)، بزرگی سینه ها اتفاق می افتد، می افزاید: آنچه مهم است آن که در سنین بلوغ در پسرها، میزان هورمون های جنسی مردانه (تستسترون) به سرعت افزایش می یابد. حال در مواردی هورمون های زنانه هم همزمان با هورمون مردانه افزایش می بابد. در چنین شرایطی ژنیکوماستی رخ می دهد.


وی می گوید: گاهی این عارضه در شخص، چندان آزاردهنده نیست و از آنجا که، حداکثر تا 18 سالگی مرتفع می شود به نوجوانانی که از این مشکل رنج می برند، توصیه می شود به پزشک متخصص مراجعه کنند.


دکتر صمدانی فر با اشاره به این که ژنیکوماستی سالمندی معمولا آزاردهنده نیست، می افزاید: از 40 تا 50 سالگی به بعد ترشح تستسترون در مردان کاهش می یابد. حال اگر شیب کاهش ترشح این هورمون، بیش از هورمون های زنانه در بدن مردان باشد، آنان در سنین میانسالی دچار بزرگی سینه می شوند که زیاد آزاردهنده نیست.


عوارض ناشی از هورمون های بدنسازی

دکتر صمدانی فر تاکید می کند: یکی از شایع ترین علل بزرگی سینه مردان جوان، استفاده از هورمون های بدنسازی است که به منظور افزایش حجم عضلات استفاده می شود. در واقع با اضافه شدن هورمون های مردانه در بدن و ترشح بیش از اندازه آنها، بخشی از این هورمون به هورمون زنانه تبدیل می شود و عارضه بزرگی سینه بروز پیدا می کند.


این پزشک متخصص می گوید: از دیگر عوارض این نوع هورمون های بدنسازی ضعف قوای جنسی و عقیمی است، به همین دلیل هیچ پزشکی بهره گیری از داروهای هورمونی را حتی در قالب یک هدف ورزشی تایید نمی کند.

 

[ منبع این خبر سایت آکاایران-ورزش می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «بزرگ شدن غیرعادی بافت سینه در مردان -آکا» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات