فرمانده سپاه شاهرود: هنرمند باید با زبان هنر از حریم ولایت دفاع کند

به گزارش روابط عمومی بسیج هنرمندان شاهرود، سرهنگ حمید دامغانی در نشست اعضای شورا و موثرین کانون بسیج هنرمندان این شهرستان افزود: هر فرد در هر جایگاه و مسئولیتی که قرار دارد باید بتواند از حریم ارزش ها، حریم انقلاب، حریم دین و ولایت دفاع کند.
وی با اشاره به سیطره غرب بویژه آمریکا برتعداد زیادی از کشورهای جهان ،اظهار کرد: یکی از کاربردی ترین ابزاری که آمریکا برای افزایش سیطره اقتصادی، فرهنگی و سیاسی بر دیگر کشورهای جهان استفاده می کند استفاده از ابزار هنر است.
دامغانی تصریح کرد: گذاشتن شعار یا کلماتی در جعبه کادویی زیبا و تحویل دادن آن به ملل مختلف برای نفوذ به سایر کشورها یکی از شگردهای آمریکا و کشورهای غربی است در حالی که خود آنان برعکس عمل می کنند.
وی با اشاره به دوگانگی های موجود در گفتار و عمل آمریکا و کشورهای غربی بیان کرد: تولیدات هنری غرب و آمریکا در راستای سیاست های سیاستمداران کشورشان است و متاسفانه همگرایی آنها در این حوزه باعث کسب موفقیت، پیشبرد اهداف و افزایش سیطره شان در کشورهای مختلف شده است.
فرمانده سپاه ناحیه شاهرود با بیان اینکه دشمن یک جنگ تمام عیار را در حوزه های مختلف بویژه حوزه فرهنگی علیه ما به راه انداخته است ،خاطرنشان کرد: وظیفه هنرمندان در این مقابله سنگین تر است .
وی گفت: باید این مساله را همواره مد نظر قرار داد که ما نیاز به غرب و شرق نداریم ، توکل و اتکای ما تنها به خدا و نظام جمهوری اسلامی است.
دامغانی با اشاره به سخنی از مقام معظم رهبری که فرمودند هرگاه اندیشه ای در قالب هنر بیاید ماندگار می شود ، افزود:هنرمندان نیز باید با استفاده از هنر خود و تولید آثار فاخر هنری و جایگاه اجتماعی خود در بین اقشار مختلف جامعه ، مردم را به حمایت از تولید داخلی و تحقق اقتصاد مقاومتی ترغیب کنید.
فرمانده سپاه ناحیه شاهرود ازتلاش های اعضای کانون هنرمندان بسیجی شاهرود که چندین سال متوالی مقام اول را در بین کانونهای استان کسب کرده اند تقدیر کرد و گفت: تلاش و ایثار این هنرمندان باعث چنین موفقیتی شده است .
سرهنگ دامغانی ادامه داد: شاهرود وهنرمندانش ظرفیت های بیشتر از این را دارند تا در سطح ملی هم دیده شوند .
عباس اعتماد مدیر کانون بسیج هنرمندان شهرستان شاهرود هم با اشاره به کسب مقام برتر کانون بسیج هنرمندان شاهرود در بین کانون های استان سمنان گفت: کسب مقام برتر کانون بسیج هنرمندان شاهرود مرهون تلاش ها و زحمات کلیه اعضای شورا ، موثرین و تک تک اعضای بسیج هنرمندان است.
وی با تاکید بر نقش هنرمندان و استفاده از ابزار هنر در تحقق شعار سال اظهار کرد: هنرمندان می توانند مشکلات موجود در حوزه فرهنگ و اقتصاد و تاثیر آن در زندگی روزه مره را ایده پردازی کرده و با هنر نمایی خود تاثیر بیشتری داشته باشند.
مدیر کانون بسیج هنرمندان شهرستان شاهرود با تاکید بر اینکه هنرمندان باید جایگاه آثار هنری خود را در جامعه پررنگ کرده و ارتقا بخشند ؛ افزود: انتقال مفاهیم، آرمان ها و ارزش های انقلاب و دفاع مقدس با زبان هنر به نسل جوان و نسل آینده از وظایف هنرمندان است.
مدیر کانون بسیج هنرمندان شهرستان شاهرود به نمایندگی از هنرمندان، اعضای شورا و موثرین بسیج هنرمندان ازسرهنگ دامغانی فرمانده سپاه شاهرود به خاطر همکاری های بی دریغش در حوزه فرهنگ و هنر تقدیر کرد.
6167

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «فرمانده سپاه شاهرود: هنرمند باید با زبان هنر از حریم ولایت دفاع کند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات