فواید و علل اهمیت ختنه -آکا

سایت کودک ، نی نی آکابیماری های کودک ,[categoriy]

فواید و علل اهمیت ختنه

فواید و علل اهمیت ختنه -آکافواید و علل اهمیت ختنه -آکا

آکاایران: فواید و علل اهمیت ختنه

آکاایران: ختنه کردن عملی است که برای پسران ضروری و مهم است به طوری که در سلامت زندگی افراد تاثیری بسزا و مهم دارد. مرکز پیشگیری و مبارزه با بیماری های آمریکا پیش نویس راهنمایی را در باره ختنه مردان منتشر کرده و از مردم خواسته تا در مدت ۴۵ روز درباره آن اظهار نظر کنند تا در نهایت این مرکز دستورالعمل نهایی را در باره ختنه منتشر کند. 


 


به گزارش آکاایران: مرکز پیشگیری و مبارزه با بیماری های آمریکا خطر ختنه ای را که با رعایت ضوابط پزشکی انجام شود اندک می داند. ختنه بر فعالیت و لذت جنسی تاثیری ندارد یا تاثیر آن ناچیز است. عوارض ختنه معمولا خونریزی و التهاب است و عوارض جانبی شدیدتر بی نهایت نادر هستند. در این پیش نویس احتمال ایجاد عوارض جانبی خفیف در نوزادان نیم درصد، در کودکان نه درصد و در بزرگسالان پنج درصد ذکر شده است.


 


در مورد زمان ختنه کردن مرکز پیشگیری و مبارزه با بیماری های آمریکا می گوید که ختنه در نوزادان و کودکان آسانتر و ارزانتر و کم خطرتر است، اما اگر ختنه تا دوران نوجوانی یا بزرگسالی به تعویق بیفتد، خود فرد هم می تواند در تصمیم گیری مشارکت کند. مرکز پیشگیری و مبارزه با بیماری های آمریکا ختنه را یکی از راههای موثر در کاهش انتقال اچ آی وی بخصوص در مردان غیر همجنسگرا می داند، اما می گوید شواهد نشان نمی دهند که ختنه در مردان همجنسگرایی که صرفا سکس مقعدی دارند خطر انتقال اچ آی وی یا بیماری های آمیزشی دیگر را کاهش می دهد.


 


ختنه خطر انتقال اچ آی وی هنگام رابطه جنسی را به میزان قابل توجهی (پنجاه تا شصت درصد) کاهش می دهد، به عبارت دیگر مردی که ختنه شده باشد در رابطه جنسی با زنی که اچ آی وی دارد کمتر در خطر آلودگی به ویروس است. علاوه بر این ختنه خطر آلودگی به تبخال تناسلی (Herpes) را ۳۰ تا ۴۰ درصد و خطر آلوده شدن به گونه های خطرناک ویروس پاپیلومای انسانی (HPV) را که با سرطان ربط دارد سی درصد کاهش می دهد.


 


بررسی ها نشان می دهند که ختنه احتمال انتقال اچ آی وی از مرد به زن را کم نمی کند اما خطر ابتلای زنان به دیگر عفونت های آمیزشی مثل واژینوز باکتریایی، تریکومونا و HPV (زگیل تناسلی) را کاهش می دهد. علاوه بر این دیگر بیماری های آمیزشی و سرطان آلت تناسلی در افراد ختنه شده کمتر است و همین طور خطر سرطان گردن رحم در زنانی که شریک جنسی شان ختنه شده پایین می آید. در پسر بچه ها، ختنه احتمال عفونت ادراری را کم می کند.


 


  


 

[ منبع این خبر سایت آکاایران-کودک می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «فواید و علل اهمیت ختنه -آکا» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات