‫تحقیقات بر روی موش ها از وجود رابطه بین سرطان و امواج موبایل حکایت دارد‬ -آکا

آموزش کامپیوتر و اینترنت ، دیجی آکادنیای موبایل،تبلت،لب تاپ

‫تحقیقات بر روی موش ها از وجود رابطه بین سرطان و امواج موبایل حکایت دارد‬

سپس در طول دو سال، تمام این موش ها در معرض امواج موبایل قرار می گرفتند و موج هایی از نوع GSM و CDMA در فضا و محیط زندگی آنها پخش می شده است؛ امواجی با فرکانس ۹۰۰ مگاهرتز برای موش های صحرایی و امواجی با فرکانس ۱۹۰۰ مگاهرتز برای موش های معمولی که دقیقا همان امواجی است که توسط اپراتورهای بین المللی نظیر AT&T و ورایزن مورد استفاده قرار می گیرد.

این حیوانات از همه جا بی خبر، روزانه به طور مرتب و به مدت ۱۸ ساعت در معرض این امواج قرار می گرفته اند. البته این ۱۸ ساعت به صورت مداوم نبوده است و به ازای هر ده دقیقه قرار گرفتن در معرض امواج، ده دقیقه نیز به آنها استراحت داده می شده است و می توان گفت که روزانه ۹ ساعت مفید، تابش امواج بر روی این نمونه های آزمایشگاهی انجام می گرفته است.

در نهایت نیز نتایج تقریبا قابل توجهی از این طرح تحقیقاتی زمان بر به دست آمده است: تعدادی از موش های صحرایی نر به دلیل قرار گرفتن در معرض امواج موبایل، به دو نوع تومور سرطانی دچار شده بودند. یکی از این تومورها به نام گلیوماس (gliomas) در میان سلول های گلیال (glial) مغز و دیگری به نام شوانوماس (schwannomas) در سلول های قلب ایجاد شده بودند.

نکته ی جالب اینجاست که در موش های ماده ی حاضر در این آزمایش، نمونه ای از ایجاد تومورهای سرطانی دیده نشده است و به جای تومور، وزن تعدادی از موش هایی که توسط آنها به دنیا می آمده اند، کاهش یافته است.

امواج موبایل و سرطان؛ رابطه ای که احتمالا وجود ندارد!

تحقیقات بر روش موش ها از وجود رابطه بین سرطان و امواج موبایل حکایت داردالبته با اینکه نتایج این تحقیقات نشان می دهد که ممکن است امواج موبایل باعث افزایش احتمال ابتلا به بیماری سرطان به میزان بسیار پایینی بشوند، اما بازهم این احتمال به قدری نیست که واکنش اپراتورها و ایجاد تغییرات در استانداردسازی های مخابراتی را به دنبال داشته باشد. به طور مثال در همین هفته ی گذشته، یک آزمایش وسیع در کشور استرالیا انجام شد که نتایج آن نشان داد که هیچ رابطه ای بین افزایش استفاده و گسترش امواج موبایل با افزایش درصد ابتلا به سرطان وجود ندارد.

بنابراین با اینکه به احتمال زیاد، امواج موبایل تاثیر چندانی در بالا رفتن درصد ابتلا به سرطان ندارند، اما شاید بهتر باشد که جانب احتیاط را رعایت کنید و تا جایی که می توانید، ساعات استفاده از تلفن همراه در زندگی روزمره تان را کاهش دهید.

[ منبع این خبر سایت آکاایران-تکنولوژی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «‫تحقیقات بر روی موش ها از وجود رابطه بین سرطان و امواج موبایل حکایت دارد‬ -آکا» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات