معضل رهاسازی زباله و نخاله های ساختمانی در آق قلا

در این یاد داشت آمده است: گسترش بیماری های عفونی و رشد حیوانات موذی از قبیل موش و افزایش تجمع سگ های ولگرد از مشکلات عمده جمع آوری نشدن مطلوب زباله و نخاله در این شهر است.
بر اساس ماده 7 قانون مدیریت پسماند، مدیریت اجرایی کلیه پسماندها غیر از صنعتی و ویژه در شهرها و روستاها و حریم آنها به عهده شهرداری و دهیاری‌ها و در خارج از حوزه و وظایف شهرداری‌ها و دهیاری‌ها به عهده بخشداری‌ها می‌باشد. مدیریت اجرایی پسماندهای صنعتی ویژه بر عهده تولیدکننده خواهد بود. در صورت تبدیل آن به پسماند عادی به عهده شهرداری‌ها ، دهیاری‌ها و بخشداری‌ها خواهد بود.
به استناد این قانون درمی‌یابیم که شهرداری‌ها و بخشداری‌های موظف به جمع‌آوری زباله و پسماندها از سطح شهرها می‌باشند.
متأسفانه همچنان در گوشه‌هایی از شهر آق‌قلا با تصاویر ناخوشایندی مواجه می‌شویم. هدف از درج این مطالب تلنگری کوچک به مسوولان و دست‌اندرکاران این حوزه بوده تا بتوانیم شهری پاک، زیبا، بدون آلودگی و حیوانات موذی داشته باشیم.
البته این مهم جز با همکاری شهروندان هم مؤثر نیست. چراکه می‌توان باکمی همت، جلوی هزینه‌های سنگین جمع‌آوری زباله‌ها و نخاله‌ها را گرفت.
شهرداری هم می‌تواند با فرهنگ‌سازی و ایجاد راه و روش‌های گوناگون، نظارت و کنترل بهتر و جدی‌تر، جلوی بروز این اتفاقات را گرفته تا به شهر ایده آل خود نزدیک‌تر شویم.

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «معضل رهاسازی زباله و نخاله های ساختمانی در آق قلا» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات