300 شرکت در کشور برای طرح توان افزایی روستاها تشکیل شده است

سیدابوالفضل رضوی در حاشیه بازدید از طرح هادی روستای «جوانمرد» از توابع بخش «سیمینه بوکان» در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: با توجه به اینکه 59 درصد مشکلات پیش روی روستائیان کشور مسئله اقتصاد و اشتغال است، از این رو طرح توان افزایی با هدف اشتغالزایی در روستاها از طریق خودمشارکتی و ارائه تسهیلات دولتی برای روستائیان به اجرا گذاشته شده است.
وی با بیان اینکه طرح توان افزایی روستاها از جامع ترین و بهترین طرح ها برای توانا ساختن روستائیان است، اظهار کرد: بر اساس این طرح چنانچه روستاهای با جمعیت بیشتر از 25 خانوار اقدام به راه اندازی شرکت تعاونی روستایی کنند، به ازای تعداد سهامدار، تسهیلات دولتی به آنها پرداخت خواهد شد.
وی گفت: سقف تسهیلات پرداختی برای شرکت های تعاونی با 25 خانوار سهامدار هفت هزار و 500 میلیارد ریال است.
رضوی افزود: 40 درصد هزینه تاسیس شرکت تعاونی از طریق آورده سهامدار و 60 درصد از طریق ارائه تسهیلات دولتی تامین می شود.
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم معاون اول رئیس جمهوری با بیان اینکه هر چه تعداد سهامداران بیشتر باشد، میزان وام پرداختی نیز افزایش می یابد، تاکید کرد: کارمزد این تسهیلات برای روستاهای مرزی صفر و برای سایر روستاها حدود پنج درصد است.
رضوی اضافه کرد: روستائیان متقاضی تاسیس شرکت تعاونی روستایی باید طرح های خود را از طریق استانداری و فرمانداری به معاونت توسعه روستایی ریاست جمهوری ارسال کنند تا در کمتر از یک ماه از مزایای این تسهیلات برخوردار شوند.
وی افزود: طرح هایی که روستائیان می توانند برای اشتغال پایدار اجرا کنند، شامل دامداری، صنایع تبدیلی، صنعت گردشگری و شغل متناسب با توانایی آنها می باشد به شرطی که این شغل، شغل پایدار در روستا ایجاد کند.
وی ادامه داد: تاکنون در دولت های گذشته چنین برنامه ای برای روستائیان اجرا نشده است که در آن روستائیان بدون وثیقه و تنها با کارت یارانه و یا زمین ملکی قادر باشند به عنوان ضامن آن را ارائه کنند.
به گزارش ایرنا، معاون توسعه روستایی و مناطق محروم معاون اول رئیس جمهوری به عنوان نماینده رئیس جمهوری به شهرستان بوکان سفر کرده است.
ادای احترام به شهدای شهرستان بوکان و حضور در جلسه شورای اداری از دیگر برنامه های رضوی در سفر به این شهرستان است.
7510/6185/1905 **شبس 1488 **

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «300 شرکت در کشور برای طرح توان افزایی روستاها تشکیل شده است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات