توجه به اقتصاد وفرهنگ استان سمنان باید دراولویت کاری مسئولان قرار گیرد

به گزارش ایرنا، غلامرضا سالار روز جمعه در پنجمین مجمع عمومی و انتخابات هیات مدیره بنیاد مردمی توسعه و آبادانی سمنان در فرهنگسرای کومش ، توسعه را بحثی کالبدی و فیزیکی دانست و افزود : برای رسیدن به آنچه مدینه فاضله ذهن ما است باید به مباحث مختلف در بحث توسعه توجه جدی شود.
وی با بیان این که همه ما باید به نوعی خود را ذینفع در مسائل شهر ی بدانیم، اظهار کرد: اگر قصد داریم به ارتقا دست یابیم، باید همه اقشار درگیر آن شوند تا به توسعه لازم و پایدار دست یابیم.
وی با تاکید بر این مطلب که بنیاد توسعه نماد توسعه است و یک دستگاه اجرائی نیست که بتواند فعالیت اجرائی انجام دهد،گفت:این بنیاد خواسته ها و مشکلات مردم و برنامه ها و اهداف خود را به مسئولان بیان تا در تصمیم گیری ها مورد توجه قرار گیرد.
مدیرعامل بنیاد توسعه مردمی و آبادانی سمنان با اشاره به طرح انتقال آب دریای خزر به استان سمنان، خاطرنشان کرد: این طرح از ابتدا مورد توجه این بنیاد بوده و با پیگیری هایی که انجام شد اکنون به عنوان یک مطالبه مسئولان استان،شورای شهر، فرمانداری، استانداری و ائمه جمعه و جماعات قرار گرفته و با اجرای آن توسعه پایدار را شاهد خواهیم بود.
سالار بر راه اندازی شرکت های توسعه و عمران در شهرستان های استان تاکید کرد و گفت: این شرکت ها می توانند با جمع آوری سرمایه های مردمی در جهت رشد و توسعه همان شهرستان گام بردارند.
وی با انتقاد از عدم استفاده از فرصت ها و ظرفیت های موجود در سمنان، گفت: در زمان حاضر هفت استخر آب در سمنان داریم ولی هنوز نتوانستیم آب های روان و نزولات آسمانی را هدایت و وارد این استخرها کنیم.
سالار تاکید کرد : می توانیم با اندک سرمایه گذاری و حفر چاه هایی در سمنان، آب های روان و نزولات آسمانی را به این چاهها هدایت و از آن استفاده بهینه کنیم.
وی از آبگرم و پیغمبران به عنوان مناطق گردشگری نام برد و گفت: در حوزه گردشگری سمنان هم باید فعالیت های جدی انجام و درصدد ایجاد مناطق گردشگری باشیم.
مدیر عامل بنیاد توسعه مردمی و آبادانی، راه اندازی فرودگاه سمنان را به عنوان یکی از خواسته های مردم عنوان کرد و گفت: البته برخی از حرکات در شهر ضد توسعه است و باید کاری کنیم که معضلات فرهنگی و اجتماعی جامعه کمتر و نقش بنیاد در اقتصاد،فرهنگ موضوع مهم است.
منصور فرزامی راد از موسسان بنیاد توسعه سمنان در این همایش، با تاکید بر تقویت تفکر تشکیلاتی این بنیاد، گفت: باید اولویت ها رصد و شناسایی، ایده ها مشخص و طرح های مختلف داشته باشیم تا مسئولان با مشارکت تشکل های مردم نهاد در رشد و توسعه سمنان تلاش کنند.
وی ادامه داد : تفکر ما نیز باید صنعتی باشد و ایلاتی نباشد و با تفکر ایلاتی راه به جایی نخواهیم برد.
فرزامی راد، با اشاره به نقش تشکل ها و انجمن های مردم نهاد در کشورهای پیشرفته و نقش آنان در تصمیم گیری ها، اظهار کرد: متاسفانه در کشور ما کارهایی انجام می شود که نه تنها مردم، بلکه خواص نیز از آن خبر ندارند.
وی با بیان اینکه ریشه بسیاری از معضلات، ناهنجاری های اخلاقی، اجتماعی و فرهنگی، منشا فرهنگ دارد، تصریح کرد: باید از شخصیت های تاثیر گذار، شاخص و پیشرفته برای شهر ما خصوصا در مقوله فرهنگ استفاده کنیم.
فرزامی راد با بیان این که فرهنگ مردم سمنان تزریقی نیست بلکه در طول قرون مختلف روی آن کار شده است، گفت: سمنان دارای فرهنگ پیشرفته است و باید ریشه یابی کنیم که مشکلات از کجاست؟.
وی با تاکید بر این که ساختار اجرائی و بافت های اجتماعی به گونه ای است که زیاد نمی توانیم در نهادهای مردمی موفق باشیم،چون تفکر لازم در ما وجود ندارد، گفت: برخی از مجریان و مسئولان فکر می کنند که حرکت های نهاد های مردمی عرضی و موازی با فعالیت های آنان است.
6026/7470

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «توجه به اقتصاد وفرهنگ استان سمنان باید دراولویت کاری مسئولان قرار گیرد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات