بانوان مبلغ در اراک راهکارهای پیشگیری از جرم را فرا گرفتند

پیشگیری از جرم نخستین کارگاه پیشگیری از آسیب های اجتماعی (اعتیاد) به منظور کاهش آسیب‌های اجتماعی در سازمان تبلیغات اسلامی اراک برگزار شد.

راحله اسفندانی سرپرست اداره فرهنگی و مشارکت‌های مردمی معاونت اجتماعی و پیشگیری از جرم دادگستری استان مرکزی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اراک، با اشاره به برگزاری نخستین کارگاه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی اظهار داشت: امروزه رفع چالش‌های اجتماعی وابستگی متقابلی با تقویت باورهای اجتماعی و توجه به زیرساخت‌های فرهنگی و اجتماعی دارد که این امر با آسیب‌شناسی دقیق اجتماعی امکان‌پذیر است.

وی افزود: در این کارگاه 40 نفر از بانوان مبلغ راه‌کارهای پیشگیری از وقوع جرم را فرا گرفتند.

سرپرست اداره فرهنگی و مشارکت‌های مردمی معاونت اجتماعی و پیشگیری از جرم دادگستری استان مرکزی با بیان اینکه در اسلام مقدس‌ترین نهاد، نهاد خانواده است گفت: این کارگاه به منظور آموزش موضوعاتی مانند اهمیت و ضرورت پیشگیری از وقوع جرم، نقش خانواده در پیشگیری از وقوع جرم و اعتیاد در خانه، اعتیاد و زنان (معضلات اجتماعی، تکدی گری و خودکشی)، اعتیادو رابطه آن با بزهکاری در جامعه برگزار شد چراکه در حال حاضر بسیاری از خانواده ها با این موضوع درگیر هستند. 

اسفندانی تصریح کرد: در زمان کنونی باید به سوی اصل خانواده برگشت‌و توجه نکردن به اعتیاد در خانواده‌ها عواقب جبران‌ناپذیری را به دنبال دارد، در آینده کارگاه‌هایی در ‌ارتباط‌ با خشونت و توهین و اتفاقات پیامد آن در جامعه مانند قتل به سبب خشونت و امثال آن نیز برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: داشتن علم لازم برای مبلغانی که در مراسم‌های مختلف با بانوان بسیاری ارتباط برقرار می‌کنند و سبب آموزش به زنانی که در این گونه مراسم‌ها حضور دارند می‌شود و از این رو ضروری است آموزش‌های لازم درباره پیشگیری از وقوع جرم را فراگیرند.

سرپرست اداره فرهنگی و مشارکت‌های مردمی معاونت اجتماعی و پیشگیری از جرم دادگستری استان مرکزی بیان داشت: برنامه‌ریزی در راستای تحقیقات و علل گرایش جوانان و نوجوانان به آسیب‌های اجتماعی به صورت تخصصی انجام شده و انتظار می‌رود در آینده شاهد نتایج مثبت این تحقیقات باشیم تا بتوانیم توسط این اقدام برنامه‌ریزی منظمی برای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی داشته باشیم.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «بانوان مبلغ در اراک راهکارهای پیشگیری از جرم را فرا گرفتند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات