دبیر شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور: برجام آزادی عمل مناسبی برای سرمایه‌گذاری ایجاد کرده است

سید جواد قوام شهیدی دبیر شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور گفت: توافق برجام آزادی عمل مناسبی برای سرمایه‌گذاری در کشور و مشارکت ایرانیان خارج از کشور ایجاد کرده است. به گزارش نامه‌نیوز، سید جواد قوام شهیدی دبیر شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور در نشست هم‌اندیشی هم استانی‌های مقیم خارج از کشور و علاقه‌مندان به سرمایه‌گذاری در آذربایجان غربی که در هتل آنا ارومیه برگزار شد، گفت: ایرانیان خارج از کشور به‌عنوان یک سرمایه عظیم برای این کشور محسوب می‌شوند که اکنون با تسهیل شرایط ورود و خروج به کشور می‌توانند برای پیشبرد اهداف اقتصادی برای سرمایه‌گذاری وارد کشور شوند.

وی افزود: بعد از سال‌ها وجود تحریم‌های ظالمانه که بخش‌های مختلف کشور دچار مشکلات جدی شده بود و نگرانی زیادی برای آینده کشور ایجاد کرده بود، اکنون با توافق برجام که اتفاقی مهم و فرصتی مناسب رودرروی کشور بوجود آمده است.

دبیر شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور تصریح کرد: سرداران عرصه دیپلماسی با مذاکرات و تلاش خود، کشور را از کاغذپاره های عنوانی نجات دادند ولی جبران مشکلات ناشی از آنها به زمان نیاز دارد.

قوام شهیدی گفت: وجود تحریم مشکلات زیادی از جمله هزینه سربار برای انجام کارهای اقتصادی بوجود آورده بود که با برجام بعنوان یکی از اقدامات مهم بین المللی اکنون پتانسیل و آزادی عمل بیشتری برای استفاده از ظرفیت سرمایه گذاران خارجی داشته باشیم.

وی افزود: برنامه و سیاست های دولت برای استفاده از ظرفیت سرمایه گذاران خارجی، حفظ هویت ایرانیان خارج از کشور، حمایت از حقوق ایرانیان خارج کشور، ترویج خط و زبان فارسی و مشارکت ایرانیان خارج از کشور در توسعه ملی و استانی است.

دبیر شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور تصریح کرد:رفع موانع بروکراسی اداری یک عمل دوطرفه است که دولت و سرمایه گذاران هر دو باید برای آن تلاش کنند.

قوام شهیدی گفت: با توجه به تجارب بدست آمده در دیگر استان های کشور، اکنون میتوانیم در آذربایجان غربی به بهترین نحو برای استفاده از ظرفیت اقتصادی بهره برد.

وی در پایان افزود: دولت آمادگی همکاری برای سرمایه‌گذاری از طرفی ایرانیان خارج از کشور در مناطق مختلف کشور را دارد تا به این شکل بتوانیم وضعیت اقتصادی کشور را بهبود ببخشیم.

[ منبع این خبر سایت نامه نیوز-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «دبیر شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور: برجام آزادی عمل مناسبی برای سرمایه‌گذاری ایجاد کرده است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات